Sous vide Turtle byzoo

Nowy

Sous vide Turtle marki ZOO

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

590,00 zł

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 59 punktów lojalnościowych. Razem w Twoim koszyku masz 59 punktów , przy kolejnym zamówieniu będziesz mógł je wymienić na kod rabatowy o wartości 5,90 zł.


Add to wishlist


 • Sous vide to nowy typ gotowania - gotowania w próżni. Nazewnictwo pochodzi z języka francuskiego i oznacza "w próżni". W wielu krajach, nie tylko Europy ale i świata, pojęcie to przestaje być pojęciem nowym. Technika ta stosowana jest coraz częściej w dobrych restauracjach i prezentowana w dobrych programach kulinarnych. Gotowanie w próżni charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem i zapachem, gdyż produkt końcowy nasycony jest naturalnym aromatem. Wymogiem tej techniki jest czas. W zależności od wybranej temperatury mięsa czy ryby przygotowujemy od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Metodą tą przygotowuje się warzywa, owoce, mięsa, ryby, czy owoce morza. Przygotowane potrawy często nie wymagają również tak wielu przypraw.

  Gotowanie typu sous vide w Turte byzoo, to gotowanie, stale w tej samej, ustawionej temperaturze. Ustawiasz temperaturę do maksymalnie dziewięćdziesięciu kilku stopni Celsjusza. Jak widać na zdjęciach, stosując tą metodę, unikamy nielubianego efektu zmniejszenia się rozmiaru potrawy (kurczenia), a potrawa będzie miękka i rozpływająca sie w ustach.

  Dzięki zamknięciu w próżni, bez dostępu wody do potrawy, wszelkie przyprawy dokłanie przenikają wszelkie warzywa czy mięsa, nie wypłukując się do wody. Zmieniając temperaturę na urządzeniu o 0,5C, możemy wybrać ją naprawdę optymalnie.

  Sous vide to nic innego jak po prostu metoda gotowania potraw w dokładnie, wcześniej zamkniętych próżniowych torebkach. Potrawy przygotowuje się w wodzie o stosunkowo niskiej temperaturze – nigdy nie przekracza ona nawet temperatury wrzenia, jak podczas gotowania, lub jeszcze więcej jak podczas smażenia na tłuszczu. Tak więc, niektóre mięsa przygotowane tą metodą podgrzewane są do zaledwie 60 stopni Celsjusza. Dzięki niewielkiej utracie struktur proteinowych możliwe jest też zachowanie pierwotnej tekstury, czy kształtu mięs. 

  Turtle byzoo oprócz regulatora temperatury (z dokładnością do 0,5 stopnia) posiada również timer do gotowania - wszystko na wyświetlaczu LCD. Sam proces gotowania jest bardzo cichy i nie generuje zbędnych dźwięków, więc sam proces jest taki jak byśmy przygotowywali potrawę na zwykłej płycie. 

  Przykładowe temperatury gotowania sous vide:

  1. drób (65–71ºC)

  2. cielęcina (65–68 ºC)

  3. wieprzowina (52–68°C)

  4. ryba (50–60°C)

  5. wołowina medium-rare (54–59°C)

  6. wołowina medium (60–63°C)

  7. pierś z kurczaka (60–66°C)

  8. warzywa (80–85ºC)

  Niepotwarzalną zaletą metody sous vide jest również to, że potrawa jest szczelnie zamknięta w worku i tym samym zabrudzenia w kuchni nie będą występowały. Tłuszcz nam nie będzie chlapał, nic nam specjalnie nie będzie parować, dzięki czemu tłusta para nie osiada nam na innych urządzeniach czy meblach.

  Elementy posiadające kontakt z wodą wykonane są ze stali nierdzewnej aby służyło długo, a zarazem nie wytwarzała rdzy. 

  Samo przygotowanie przebiega bardzo prosto. Do garnka z wodą wkładamy urządzenie tak aby górny poziom wody zawierał się w zaznaczonym przedziale i "łapkom" zahaczamy o brzeg garnka. Potrawę wkładamy do wody w próżniowym worku. Idealne urządzenie do przygotowywania wyjątkowych, zdrowych, pełnym smaku, weekendowych potraw.

  Dłuższe przechowywanie. Po zakończeniu procesu sous vide, jeżeli nie otworzymy zamkniętego próżniowo woreczka, możemy spokojnie przechować dłużej naszą potrawę, niż przy standardowym pieczeniu czy gotowaniu.

 • Moc: 1300 W
  Wymiary (dł x szer x wys): 15,5 x 8 x 35,5 cm
  Gwarancja silnik / części: 40 miesięcy (10 miesięcy dla przedsiębiorców)
 • Oceń 
  2018-10-18

  sous vide

  Jak dla mnie to nowa jakość gotowania, smak mięsa i ryb jest o wiele lepszy niż gotując tradycyjnie, a do tego dużo zdrowiej niż smażyć. Sprzęt jest uniwersalny do różnych naczyń, działa bez zarzutu.

  Napisz swoją opinię !

  Napisz opinię

  Sous vide Turtle byzoo

  Sous vide Turtle byzoo

  Sous vide Turtle marki ZOO

  Napisz opinię


7 innych produktów w tej samej kategorii