I-water 600 butelka z filtrem jonizator wody

Nowy

319,00 zł

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 31 punktów lojalnościowych. Razem w Twoim koszyku masz 31 punktów , przy kolejnym zamówieniu będziesz mógł je wymienić na kod rabatowy o wartości 3,10 zł.


Add to wishlist


 • Butelka filtrująca, mineralizująca, jonizująca I-Water o średnim rozmiarze 600ml - I-Water 600.

  Woda to niezbędny składnik dla codziennego, prawidłowego funkcjonowania organizmu, a mimo to często nie przykładamy należytej wagi do jakości spożywanej przez nas wody. Będąc w posiadaniu butelki I-Water można być pewnym, że w każdym momencie masz dostęp do zdrowej wody wysokiej jakości.

  Butelka dostępna w trzech wariantach wielkościowych w celu dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Model I-Water 600 Classic butelka w standardowym rozmiarze do codziennego użytku, sprawdzi się w wielu sytuacjach.

   

  Zawartość filtra I-Water to aż 4 rodzaje kulek mineralnych!

  Kule magnezowe

  Magnez jest jednym z najważniejszych minerałów niezbędnych dla codziennego, prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Pełni kluczową rolę w procesie wytwarzania i wykorzystywania ATP - czyli podstawowego nośnika energii w komórkach żywych. Magnez jest kofaktorem ponad 300 systemów enzymatycznych, które regulują rozmaite rekcje biochemiczne w organizmie - np. takich jak funkcjonowanie mięśni, nerwów, czy kontrolę poziomu glukozy i cholesterolu we krwi oraz regulację ciśnienia krwi. Magnez jest jednak obecnie mocno niedoborowym składnikiem współczesnej diety człowieka i wielu z nas cierpi na jego niedobory. Dlatego naturalna suplementacja wraz z wodą jest skutecznym i wygodnym rozwiązaniem na co dzień.

  Kule turmalinowe

  Turmalin to naturalnie występujący kryształ półszlachetny należący do grupy krzemianów, który składa się z wielu komponentów takich jak sód, wapń, lit, cynk, magnez, żelazo czy mangan. Najważniejszą jego cechą są wyjątkowo wysokie właściwości emisyjne jonizacji ujemnej oraz promieniowania podczerwonego. Trumalin w kontakcie z wodą wywołuje reakcję elektrolizy generując jony ujemne i zwiększając odczyn zasadowy wody (pH) oraz nadając właściwości przeciwutleniające. Redukuje on również wielkość molekuł wody, modyfikując strukturę wody na łatwiej wchłanialną. Dzięki właściwościom elektrycznym przyciąga szkodliwe substancje absorbując i neutralizując je. Tak więc wpływa na efektywnie oczyszczanie wody z mikroorganizmów i zanieczyszczeń. Dodatkowo turmalin neutralizuje chlor i wzbogaca wodę w zawarte w turmalinie minerały.

  Kule kryształu górskiego

  Kryształ górski - pochodzenie nazwy od greckiego słowa „krystallos”, inaczej „lód”, którą to zawdzięcza swojej wyjątkowej, wysoko uporządkowanej i zharmonizowanej strukturze podobnej do lodu. Powszechna nazwa „kryształ” przez wiele wieków zarezerwowana była wyłącznie dla tego minerału. Kryształ górski znalazł zastosowanie w filtracji wody I-Water ze względu na swoje właściwości oczyszczające oraz strukturyzujące, dzięki czemu cząsteczki wody mające z nim kontakt zmieniają strukturę na bardziej uporządkowaną. Są tym samym łatwiej przyswajalne przez komórki naszego organizmu. Według źródeł nauki, jest to kamień o najsilniejszym działaniu oczyszczającym oraz wzmacniającym energetykę człowieka.

  Kule węglowe

  Węgiel został użyty jako element budowy filtra I-Water, oczywiście głównie ze względu na naturalne właściwości absorpcyjne węgla. W przemyśle spożywczym (jak również w innych) od lat korzysta się z filtrów węglowych w celu pozbycia się różnorodnych zanieczyszczeń i związków toksycznych. Dzięki swoim właściwościom węgiel jest w stanie usunąć z wody m.in. chlor oraz zanieczyszczenia organiczne. Pierwiastek ten doskonale sprawdza się tym samym do neutralizacji zapachu i smaku, dzięki czemu przefiltrowana woda ma tak świeży smak bez nieprzyjemnych zapachów.

  Korzyści płynące z używania wody z I-Water

  - Czystość pod względem mikrobiologicznym i toksykologicznym:

  Dzięki zastosowaniu w filtrze I-Water węgla o wysokich możliwościach absorpcyjnych woda zostaje oczyszczona z większości zanieczyszczeń w postaci zarówno bakterii jak i chemicznych związków takich jak chlor. Dodatkowo efekt oczyszczający wspomagają zarówno turmalin jak i kryształ górski. Warto zaznaczyć również, że mikroorganizmy patogenne takie jak bakterie dużo lepiej namnażają się w wodzie o odczynie kwasowym, a zasadowy działa na nie odwrotnie, czyli zabójczo. Tak więc finalnie woda pozbawiona zostaje nawet do 99,9% bakterii. Na czystość spożywanej przez nas wody wpływa również naczynie, w którym jest przechowywana. Dlatego butelki I-Water w całości wykonane są z bezpiecznego tworzywa wolnego od szkodliwego BPA, czyli z tritanu. Zupełnie inaczej, niż ma to wielokrotnie miejsce przy zakupie wód sklepowych opakowanych w szkodliwy dla zdrowia rodzaj plastiku PET.

  - Odpowiedni stopień mineralizacji:

  Woda którą spożywamy na co dzień, nie powinna mieć zbyt mało minerałów, ani nie powinna być też zbyt bogata w składniki mineralne, gdyż w dłuższej perspektywie czasu może prowadzić to do problemów zdrowotnych. Ważne natomiast, aby spożywana przez nas na co dzień woda była bogata w pierwiastki ogólnie niedoborowe w naszej diecie, takie jak magnez, co zapewniają kulki magnezowe zawarte w filtrze I-Water. Dzięki obecności pozostałych minerałów, czyli kryształowi górskiemu i turmalinowi, woda nasyca się innymi naturalnie występującymi w wodzie mineralnej pierwiastkami takimi jak m.in. sód, wapń, lit, cynk, magnez, żelazo czy mangan.

  - Korzystne dla komórek naszego ciała zasadowe pH:

  Ponieważ wszystkie płyny naszego organizmu są lekko zasadowe (czyli posiadają pH powyżej 7), a nasza dieta często dostarcza zbyt wielu składników kwasowych, przyczyniających się do zakwaszania organizmu (i w konsekwencji wielu chorób), warto wspomóc komórki w utrzymywaniu prawidłowego stanu pH, dostarczając wody o odczynie zasadowym (alkalicznym). Typowa woda pitna ma wartość pH między 7 a 7,2 pH. Jeśli napełnisz swoją butelkę I-Water wodą, zacznie ona zmieniać pH na 8,5 już po około 1 minucie, głównie dzięki działalności jonizującej turmalinu, a po dalszym upływie czasu zasadowość będzie stopniowo nadal rosła.

  - Właściwości antyutleniające:

  Woda tak samo jak jedzenie może dostarczać szkodliwych dla naszego zdrowia wolnych rodników utleniających tkanki przyśpieszających starzenie i degenerację komórek. Dobra dla naszego zdrowia woda powinna więc dostarczać składników antyutleniających, czyli takich o ujemnych wartościach wskaźnika ORP (miernik potencjału oksydacyjno-redukcyjnego). Zjonizowana woda alkaliczna otrzymana w procesie filtracji I-Water ma ujemne ORP, więc podczas jej picia dostarczamy organizmowi dodatkowej ilości wolnych elektronów, które neutralizują wolne rodniki. Podczas gdy początkowy ORP wlanej wody wynosić będzie od + 300 mV do + 500 mV, poziom ORP w butelce I-Water wyniesie od -100 mV do -600 mV po około 10 minutach. Warto pamiętać, że właściwości przeciwutleniające nie są trwałe i utrzymują się około 24-36 godzin (jeśli np. przelejemy wodę do innego naczynia).

  - Uzyskiwanie wody wodorowej:

  Podczas jonizacji zachodzi również proces, w trakcie którego w wodzie zwiększa się ilość wolnych cząsteczek wodoru. Woda bogata w aktywne cząsteczki wodoru poprzez uczestniczenie w powstawaniu antyoksydantów neutralizuje wolne rodniki, przyczyniając się tym samym do zwiększenia właściwości przeciwutleniających wody. Wolne cząsteczki wodoru wpływają również na wzrost wchłanialności wody i jej zdolności detoksykacyjnych. Aby otrzymać tzw. „wodę wodorową” za pomocą filtra I-Water, butelka musi być napełniona wodą do brzegu wlotu i po około 5 minutach poziom cząsteczek wodoru będzie wynosił wartości w zakresie od 300 ppb do 1500 ppb.

  - Odpowiednio mała wielkość cząsteczek wody, molekuły:

  Po wypiciu, woda ma za zadanie wchłonąć się przez ściany układu pokarmowego, by następnie poprzez błony komórkowe dostać się do wnętrza tychże komórek. Ponieważ cząsteczki wody mają tendencję do tworzenia struktur o różnym stopniu skomplikowania i różnej wielkości (tzw. klastry), to będą one również zróżnicowane pod kątem łatwości przenikania przez naturalne bariery organizmu. W wyniku zastosowania w filtrze I-Water turmalinu, molekuły wody zostaną zmniejszone. Natomiast dzięki silnym właściwościom strukturyzacyjnym kryształu górskiego, cząsteczki wody będą miały bardziej uporządkowaną strukturę. Finalnie, woda I-Water będzie posiadała molekuły H2O mniejszej wielkości oraz o harmonijnej strukturze, co wpłynie na wchłanianie się wody z większą łatwością. Tym samym, skuteczniej nawodni nasze ciało i pomoże w jego oczyszczaniu.

  Dodatkową zaletą wody o mniejszych klastrach jest ułatwione rozpuszczanie się w niej różnych substancji. W wodzie z butelki I-Water można przykładowo „zaparzyć” herbatę bez podgrzewania wody (szczegółnie zielonej). Dlatego też  dolna część filtra butelek (classic 380 i 600) wyposażona została w mały pojemniczek na liście herbaty lub ziół, aby nadać wodzie dodatkowego smaku i właściwości.

  - Aspekty ekonomiczne i ekologiczne bio:

  Niezwykle istotne są również walory ekonomiczne i ekologiczne wynikające z korzystania z wody filtrowanej pochodzącej z sieci wodociągowych w zastępstwie butelkowanej. Zakup butelki lub zestawu butelek dla całej rodziny to koszta tożsame lub nawet niższe w porównaniu z codziennym kupowaniem wody butelkowanej. Dodatkowo wiąże się to ze znacznym zmniejszeniem zużycia plastikowych butelek jednorazowego użytku, co niewątpliwie sprzyja koniecznemu już trendowi walki o dobro naszej planety.

  Wyjątkowa stylistyka butelek I-Water

  Filtr oczyszczająco-jonizujący I-Water wyposażony został przez światowej klasy projektantów, w butelkę  o wysokiej funkcjonalności i unikalnej stylistyce, która z pewnością przyciągnie uwagę każdego!

  1. Wygląd butelki I-Water to wynik połączenia nowoczesnych trendów we wzornictwie z ponadczasową stylistyką.

  2. Zarówno wygląd jak i funkcjonalność butelki I-Water są dostosowane do potrzeb współczesnych użytkowników.

  3. Żaden z dostępnych obecnie na rynku produktów nie jest konkurencyjny dla butelek I-Water, zarówno pod względem spełnianej funkcji, jak i przemyślanego projektu, czy codziennym stosowaniu.

  4. Zastosowane wzornictwo jest wysoce ergonomiczne, w wyniku czego butelka wyposażona w uchwyt może być z łatwością i wygodnie przenoszona.

  5. Ułatwieniem korzystania jest również przycisk umożliwiający otwarcie i picie z użyciem jednej ręki.

  6. Dodatkowe zabezpieczenie stabilności na gładkich powierzchniach, gwarantuje silikonowa podstawa butelki.

  7. Do produkcji butelki I-Water użyto najwyższej jakości materiałów BPA-free, uwzględniających zdrowie ludzi i dobro środowiska. Dodatkowo 1% zysku przeznaczana jest na cele charytatywne.

  8. Butelka dostępna jest w trzech wariantach wielkościowych w celu dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkowników: 380 ml – mała kompaktowa butelka, 600 ml - butelka w standardowym, uniwersalnym rozmiarze (przeglądany produkt) oraz dzbanek 1400 ml - do użytku domowego.

  9. Dolna część filtra butelek (classic 380 i 600) wyposażona została w niewielki pojemniczek na liście herbaty lub ziół, aby nadać wodzie dodatkowego smaku i właściwości.

   

  Wskazówki odnośnie użytkowania butelek I-Water

  •  Aby otrzymać zjonizowaną wodę zasadową wystarczy wlać do butelki I-Water wodę z kranu i odstawić na około 10 minut. Po tym czasie, już można pić prosto z butelki lub przelać do innego naczynia.

  •  Przed pierwszym użyciem należy dokładnie wypłukać butelkę, a wodę z pierwszej jonizacji wylać (nawet do kwiatów), nie należy jej spożywać.

  •  Woda wlana do butelki I-Water powinna zostać zużyta w przeciągu 24 godzin. Po tym czasie zalecamy jej wylanie i zastąpienie świeżą. Po wypiciu wody, pozostawmy butelkę otwartą, w celu wyschnięcia.

  •  Aby zachować higienę oraz utrzymanie wydajności filtra przy codziennym użytkowaniu, należy czyścić filtr raz w tygodniu (lub jeśli srebrne kulki staną się widocznie ciemniejsze) za pomocą wody z octem.

  •  Żywotność filtra wynosi rok (przy czterokrotnym napełnieniu dziennie) i po tym czasie należy wymienić go na nowy, w celu zachowania wysokiej wydajności filtracji i jonizacji.

  •  Jeżeli przyjmujesz na stałe leki lub leczysz przewlekle poważne schorzenia, to przed rozpoczęciem picia wody alkalicznej skonsultuj się ze swoim lekarzem. Nie stosuj wody z filtra I-Water jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę nerek. Zaprzestań picia wody alkalicznej i skontaktuj się z lekarzem, jeśli tylko poczujesz jakieś związane z tym niepojące objawy.

 • Wymiary (dł x szer x wys): 79 x 73 x 255 mm
  Pojemność: 616 ml
 • Napisz opinię

  I-water 600 butelka z filtrem jonizator wody

  I-water 600 butelka z filtrem jonizator wody

  Napisz opinię


17 innych produktów w tej samej kategorii