Byzoo OZG3 ozonator Powiększ

byzoo OZG3 ozonator 600mg/h

Nowy

Żywotność 10.000 godzin - tytanowe wykończenie.

Więcej szczegółów

429,00 zł

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 42 punktów lojalnościowych. Razem w Twoim koszyku masz 42 punktów , przy kolejnym zamówieniu będziesz mógł je wymienić na kod rabatowy o wartości 4,20 zł.


Add to wishlist


 • Ozonator Byzoo OZG3 to sprzęt sterylizujący o kompaktowych rozmiarach i zwiększonej mocy do domowych zastosowań!

  Generator ozonu Byzoo OZG3 na licencji Wenon N1668A jest wzmocnionym urządzeniem tego typu, wykorzystującym zaawansowane rozwiązania technologiczne do poziomu ozonowania 600ml/h. Wytwarzany oznon w urządzeniu jest na tej samej zasadzie, jak to się dzieje podczas wyładowań elektrycznych w trakcie burzy. Z dostarczanego do wnętrza urządzenia powietrza w wyniku działalności prądu o wysokim napięciu cząsteczki tlenu zostają przekształcone w wysoko reaktywną formę zwaną ozonem. Generowanie ozonu z powietrza jest jednym z ważniejszych osiągnięć naukowych powszechnie stosowanym do ochrony ludzkiego zdrowia.

  Ozonator marki byzoo model OZG3 przeznaczony jest do oczyszczania (ozonowania) zarówno wody, żywności, powietrza w pomieszczeniach (o pow. max nawet 180 m2), jak również szaf, lodówek, naczyń, klimatyzacji czy auta.

  Urządzenie pozwala na oczyszczanie ozonem nawet dużych pomieszczeń w miszkaniach czy biurach. Model ten posiada pięć zaprogramowanych trybów (pod różnego rodzaju założenia ozonowania - dzięki temu łatwiej jest wybrać konkretny program i nie musimy już nic dodatkowo ustawiać) ozonowania z czasem ozonowania nawet do 60 min.

  Urządzenie posiada wyjątkowo wydajną pompę, która umożliwia przepływ aż 9 l/ min, dzięki czemu umożliwia ozonowanie większych powierzchni: od 4 do 60 m2 (wys. pom. max 2,75; w trybie jednorazowym) i do 180 m2 (w kilkukrotnym użyciu).

  Żywotność 10.000 godzin.

  Działanie ozonu

  O3 to symbol chemiczny ozonu, czyli cząsteczki składającej się z trzech atomów tlenu. Ciężar cząsteczek ozonu jest 1,658 razy większy od powietrza. Cechuje się wyjątkowo wysoką zdolnością utleniania, co ma przełożenie na właściwości dezynfekujące i sterylizujące ozonu. Zabija on większość obecnych w wodzie oraz powietrzu bakterii. Ozon jest gazem nietrwałym. Okres połowicznego rozpadu nie przekracza 40 min. Dlatego generatory ozonu o wydajności ok. 600 mg 03 /godz są bezpieczne w stosowaniu.

  Ozon jest jednym z najskuteczniejszym środków dezynfekujących. Działanie bakteriobójcze wykazuje już w stężeniu około 13μg/dcm³. Działanie bakteriobójcze ozonu jest 50 razy skuteczniejsze i 3 tysiące razy szybsze niż chlor.

  Właściwości ozonu:

  - poprzez silne utlenianie działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo,

  - w wyniku wysokiej reaktywności neutralizuje szkodliwe związki chemiczne takie jak pestycydy czy metale ciężkie,

  - poprzez natlenianie poprawia metabolizm i odżywianie tkanki skóry,

  - wchodząc w reakcje ze związkami lotnymi usuwa organiczne i nieorganiczne zapachy z pomieszczeń.

  Ozonowanie umożliwia częściową lub całkowitą eliminację:

  - mikroorganizmów takich jak bakterie, pleśnie i grzyby, jak również wirusów – z powietrza, jak również z wody czy powierzchni przedmiotów (np. odkażanie naczyń kuchennych, akcesoriów dla dzieci, pościeli)

  - pestycydów, fungicydów, azotanów, metali ciężkich oraz innych zanieczyszczeń chemicznych z powierzchni warzyw i owoców,

  - hormonów, anabolików i innych zanieczyszczeń znajdujących się w mięsie, drobiu, owocach morza,

  - zapachu dymu papierosowego oraz innych nieprzyjemnych zapachów organicznych i nieorganicznych - ozon nie maskuje zapachów lecz je usuwa!

  - grzybów tworzących pleśnie np. na ścianach, zapachu stęchlizny - eliminując również zarodniki grzybów skutkuje długotrwałym działaniem,

  - roztoczy - powodujące alergie, ataki astmy, osłabienie organizmu,

  - niewielkich organizmów takich jak robaki (mole, pluskwy),

  - mikroorganizmów powodujących choroby skóry, jamy ustnej, zakażenia bakteryjne, stany zapalne, choroby bakteryjne, itp.

  Ozonowanie żywności

  Skuteczność stosowania ozonu do dezynfekcji żywności potwierdzają liczne badania. Ozonowanie żywności usuwa pestycydy, ulepszacze, antybiotyki, zabija bakterie, grzyby i pleśnie. Znacząco wydłuża okres przydatności produktów, zapewniając czystość mikrobiologiczną. Ozon szybko się rozkłada i nie pozostawia na żywności żadnych pozostałości. Po upływie ok. 40 min ozon przekształca się w zwykły tlen, nie pozostawiając niebezpiecznych produktów ubocznych.

  Ozonowanie wody

  Ozonowanie wody polega na przepuszczaniu przez wodę powietrza nasyconego ozonem. Metoda oczyszczania wody ozonem jest od wielu lat stosowana przy produkcji wody pitnej, a nawet w basenach kąpielowych. Ozon dezynfekuje, poprawia smak i zapach wody, dzięki niemu woda nabiera krystalicznego, naturalnego koloru. Woda oczyszczona ozonem może być stosowana do kąpieli lub przemywania twarzy, pomaga zachować zdrową cerę, a nawet łagodzi stany zapalne skóry.

  Ozonowanie pomieszczeń

  Ozon działa niszcząco na żywe mikroorganizmy i wirusy. Ozonowanie cieszy się obecnie dużą popularnością ze względu na skuteczne zmniejszanie ryzyka zakażenia koronawirusem. Ozon wykorzystuje się do sterylizacji pomieszczeń mieszkalnych oraz publicznych, a nawet placówek służby zdrowia. Dodatkowo, dzięki ozonowaniu pomieszczeń można pozbyć się zapachów powstałych na skutek fermentacji, stęchlizny, gnicia, a także nieprzyjemnych zapachów potu, dymu i moczu. Ozon może być stosowany do likwidacji zagrzybienia ścian i roztoczy kurzu.

  Ozonowanie wnętrza samochodu

  Ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych metod na oczyszczenie wnętrza pojazdu. Dzięki ozonowaniu możemy pozbyć się wszelkich zapachów, wirusów, bakterii, grzybów i pleśni. Metodę tę poleca się zwłaszcza alergikom, dla których szczególnie ważne jest czyste, wolne od roztoczy powietrze.

  Zastosowanie ozonatora

  Poprzez umieszczenie w wodzie rurki z dyfuzorem ozonatora usuwamy bakterie, wirusy, pleśń, grzyby, pestycydy, azotany, fungicydy, antybiotyki, hormony, mikroorganizmy i zanieczyszczenia metaliczne z warzyw, owoców, mięs, ryb, owoców morza, ryżu, grochu, fasoli, kasz gruboziarnistych i oliwy z oliwek.

  Dezynfekujemy również zastawę stołową, sztućce oraz deski do krojenia. Ozonujemy też wodę z kranu do picia czy do kąpieli (działa korzystnie poprzez dotlenie skóry, odpręża organizm, leczy cellulit, choroby grzybowe skóry i trądzik).

  Urządzenie to służy nam również do ozonowania pomieszczeń: pokoi, kuchni, łazienek, sanitariatów, garaży, piwnic itp. Skutecznie je dezynfekuje i usuwa wszelkie zapachy takie jak dym papierosowy, stęchlizna, zapach moczu czy zwierząt domowych. Ozonujemy również szafy ubraniowe, garderoby, szafki z obuwiem, pomieszczenia dla zwierząt, samochody osobowe i środki transportu.

  W zestawie

  Do urządzenia generującego ozon dołączony jest zestaw do ozonowania wody oraz ozonowania żywności zanurzonej w wodzie – czyli zestaw dwóch silikonowych rurek z dwiema kulkami krzemowymi (np. do podziału: jedna do warzyw, druga do mięs), które umożliwiają efektywne rozpuszczanie się ozonu w wodzie. Dodatkowo załączona jest instrukcja w języku polskim.

  W zestawie również pilot do zdalnego sterowania.

 • Łatwość obsługi: programowalne, automatyczne
  Moc: 18 W
  Waga: 1 kg
  Wymiary (dł x szer x wys): 24 x 17 x 7
  Gwarancja silnik / części: 1 rok
  Wydajność ozonatora: do 600mg/h
  Wydajność pompy: 9l / min
  Max. pow. ozonowania: 60 m2
  Żywotność: 10.000 godzin
 • Napisz opinię

  byzoo OZG3 ozonator 600mg/h

  byzoo OZG3 ozonator 600mg/h

  Żywotność 10.000 godzin - tytanowe wykończenie.

  Napisz opinię


12 innych produktów w tej samej kategorii