Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blender wysokoobrotowy Happycall Axlerim

2018-04-12
Blender wysokoobrotowy Happycall Axlerim

Zalety Blendera Wysokoobrotowego

Blender wysokoobrotowy to urządzenie szczególnie przydatne w „zdrowej kuchni”. Bez jego udziału wiele przepisów z roślinnych składników może okazać się wręcz niemożliwych do realizacji. Dlatego wśród osób prowadzących zdrowy styl życia i dbających o zdrową dietę sporo jest fanów blenderów wysokoobrotowych, a ich ilość stale rośnie. Nic dziwnego, gdyż taki sprzęt jest naprawdę wszechstronny. Osoby, które raz doświadczyły korzyści z posiadania takiego blendera w domu, często już nie wyobrażają sobie przyrządzania posiłków bez jego udziału.

Warto zaznaczyć, jakie cechy odróżniają blender wysokoobrotowy od zwykłego. To przede wszystkim:

 • bardzo wysoka moc silnika
 • wysokie obroty (powyżej 20 tys/min)
 • wysokiej jakości nietępiące się ostrza
 • wytrzymałe tworzywo kielicha
 • temper umożliwiający mieszanie w trakcie pracy silnika

Te wszystkie elementy umożliwiają przetwarzanie całej gamy różnych produktów: miękkich, lepkich, twardych, oleistych czy zamrożonych i składają się na wysokiej jakości efekt końcowy, o wyjątkowo gładkiej konsystencji czy dokładnym rozdrobnieniu na pył. To najważniejsze cechy odróżniające dobre blendery wysokoobrotowe od takich o niskiej mocy. Możemy przygotować koktajl o gładkiej teksturze nawet z trudnych włóknistych produktów takich jak jarmuż, dokładnie zmielić wybrane zioła na pesto, zrobić domowe masło orzechowe czy mąkę nawet z cieciorki.

potrawy - możliwości blendera wysokoobrotowego

Specyfikacja blendera Happycall Axlerim

Mocny silnik i łatwa obsługa

Blender Happycall Axlerim posiada wszystkie cechy dobrego blendera wysokoobrotowego, jak również dodatkowe atuty wyróżniające go na tle konkurencji. Zaczynając od serca blendera, czyli silnika, charakteryzuje go aż 3,5 KM mocy wsparte przez niezależny układ chłodzący zapewniający bezawaryjną pracę. Moc przerobowa to natomiast 6 - ramienne ostrze z najwyższej jakości stali (420 J2 STS) wirujące z prędkością do 25 tys. obrotów na minutę. Sterowanie pacą blendera jest niezwykle proste, a cała obsługa sprowadza się do używania jednego pokrętła. Poprzez jego przekręcanie zgodnie ze wskazówkami zegara zwiększamy płynnie prędkość obrotów na 10 stopniowej skali. Na lewo natomiast znajdują się trzy programy: „napoje/drinki”, „smoothie/koktajle” oraz „zupy", o których więcej w dalszej części artykułu. Na środku pokrętła znajdziemy dodatkowo przycisk Pulse do natychmiastowego włączenia obrotów maksymalnych, co może się okazać niezwykle potrzebną funkcją.

Silnik i programy blendera Happycall Axlerim

Wytrzymały i funkcjonalny kielich

Kielich blendera Happycall Axlerim o pojemności 2 litrów wykonany jest z trwałego i bezpiecznego tworzywa BPA-Free, czyli Tritanu. Jest on przystosowany do kontaktu z żywnością i nie straszne mu również wysokie temperatury. Pokrywa zamykająca kielich dzięki swojemu kwadratowemu kształtowi jest łatwa do prawidłowego zakładania i ściągania. W pokrywie znajduje się otwór, dzięki któremu mamy możliwość dodawania produktów w trakcie pracy silnika oraz użycia tempera, dzięki któremu ułatwimy blendowanie bardziej niesfornych produktów napychając je na ostrza. Nie ma się co obawiać, że temper wejdzie w kolizję z ostrzami, gdyż został dostosowany do wysokości kielicha. Dodatkowym atutem tempera, bardzo rzadko spotykanym w innych modelach, jest wbudowany termometr umożliwiający kontrolę nagrzewania zawartości kielicha.

Kielich i popychacz blendera

Urządzenie wielofunkcyjne

Najważniejsze w tym wszystkim są jednak możliwości, które otwierają się przed nami w kuchni wyposażonej w blender wysokoobrotowy Happycall Axlerim. Dzięki różnym trybom, automatycznym i manualnym, mamy możliwość przygotowania następujących domowych produktów:

 • soków i koktajli o dowolnej gęstości (zależnej od ilości dodanych płynów) i gładkiej konsystencji – z użyciem automatycznych trybów „napoje/drinki” lub „smoothie/koktajle”
 • zup krem i sosów, które oprócz dokładnego zblendowania zostaną również podgrzane nawet do 100oC (dzięki sile tarcia obracających się dużą prędkością ostrzy) – co ułatwi automatyczny tryb ”zupy”
 • mlek roślinnych o gładkiej kremowej konsystencji
 • roślinnych past do smarowania z różnych kombinacji warzyw, ziaren, nasion strączkowych i ziół takich jak np. hummus, pesto
 • masła i kremów z orzechów i nasion bez niepotrzebnych dodatków
 • mąk z różnego rodzaju ziaren np. prosa, gryki, ryżu czy nawet cieciorki
 • lodów z dowolnych mrożonych owoców czy sorbetów również z użyciem kostek lodu
 • wyrabiania ciasta na dowolne domowe wypieki
 • szybkiego rozdrabniania warzyw na surówki z pomocą przycisku Pulse

To naprawdę dużo różnych funkcjonalności jak na jedno urządzenie. Nie należy zrażać się więc kosztem zakupu sprzętu, którego korzyści na pewno będą opłacalne. Warto zaznaczyć również, że blender Happycall Axlerim jest wyjątkowo atrakcyjny cenowo na tle innych urządzeń tego rodzaju. Gorąco zapraszamy więc do bliższego zapoznania się z ofertą zakupu tego blendera i innymi ciekawymi opiniami na jego temat! Zapraszamy również do kącika z przepisami dostępnego na stronie Happycall Polska!

Blender Happycall Axlerim - przepisy

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 873 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-03
Obsługa na 6+
2024-05-30
Bardzo szybka dostawa, korzystna cena. Polecam
pixel