Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dehydrator DH02 – nowa kompaktowa suszarka do owoców

2019-04-18
Dehydrator DH02 – nowa kompaktowa suszarka do owoców

Suszenie różnego rodzaju żywności to naturalny sposób na wydłużenie jej świeżości i przydatności do spożycia. Nie musimy więc ograniczać się do mrożenia i wekowania darów naszych sadów i ogrodów. Suszenie to również nowoczesna, stale zyskująca na popularności forma przyrządzania przekąsek czy dodatków do posiłków, szczególnie doceniana przez zwolenników diety surowej, czyli RAW. Dobrej jakości dehydrator, a więc wykonany z trwałych materiałów, łatwy w obsłudze i funkcjonalny to świetna inwestycja w zdrowie. Dlatego właśnie pragniemy przedstawić Państwu dehydrator DH02 firmy Byzoo – suszarkę do owoców, warzyw i innych rodzajów żywności o świetnych parametrach, która doskonale sprawdzi się w każdej kuchni.

Suszarka do owoców i nie tylko, czyli działanie i przeznaczenie dehydratora

Najważniejsze przy zakupie sprzętu domowego użytku jest przede wszystkim poznać jego możliwości, zastosowanie i po prostu to jak działa.Suszarka ta ma bardzo szerokie zastosowanie, sprawdzi się do suszenia owoców, warzyw, grzybów, mięsa, przekąsek, chlebów czy surowych "wypieków". Dehydrator DH02 Byzoo imituje naturalny proces suszenia, podczas którego na produkty działa powiew powietrza o określonej temperaturze. Kierunek nawiewu z wiatraka z tyłu urządzenia wpływa na bardziej równomierne suszenie niż w tradycyjnych suszarkach, gdzie wiatrak znajduje się na dole i nie dosusza górnych partii. Dzięki dehydratorowi proces suszenia będzie przebiegał zawsze w sposób kontrolowany.  Temperaturę w takiej suszarce dostosowujemy do własnych preferencji - wyższa temperatura suszenia skraca proces, niższa go wydłuża. Im dłużej suszony jest produkt, tym proces ten zachodzi dokładniej i równomierniej. Dodatkowo niższa temperatura zachowuje większą zawartość składników odżywczych w produktach, natomiast wyższa eliminuje rozwój niechcianych bakterii na trudniejszych składnikach takich jak mięso i produkty odzwierzęce. Dzięki kontroli temperatury możemy również przeprowadzić samodzielne dojrzewanie domowego jogurtu.

Dehydrator, czyli wydajna suszarka do owoców, warzyw, grzybów, mięsa i nie tylko

Wymiary dehydratora

Głównym atutem dehydratora Byzoo DH02 jest jego kompaktowy rozmiar. Jest to suszarka wyróżniająca się pod tym względem na tle konkurencji. Jest idealna do postawienia w kuchni i użytkowania na co dzień. Wymiar całego urządzenia to 43,5 cm długości x 29,5 cm szerokości x 30 cm wysokości przy rozmiarze tacek aż 29 x 29 cm w ilości 6 sztuk. Jego wnętrze jest więc wyjątkowo pojemne i na pewno sprosta zapotrzebowaniu nawet kilkuosobowej rodziny. Taki właśnie był cel twórców tego urządzenia, aby zaspokoić wysokie wymagania użytkowników przy maksymalnej prostocie. Jeśli jednak zapotrzebowanie na jednorazowy załadunek suszarki jest dużo większe, np. przy posiadaniu własnego ogrodu, wtedy w przyjemnością polecić możemy model o największej powierzchni suszenia, bo aż 1,5 m2 - model Scorpion Byzoo.

Materiały i wykonanie

Jeśli decydujemy się na urządzenie mające służyć przez długi czas, trzeba wtedy zwrócić uwagę na materiały i jakość. Należy zauważyć, że dehydrator to sprzęt, którego praca liczyć się będzie zapewne w tysiącach godzin pracy, gdyż jedno suszenie (w zależności od używanych składników) trwa około 8-15 godzin, a zdarza się że i więcej. Dehydrator Byzoo DH02 jest sprzętem w całości wykonanym z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co przekłada się nie tylko na trwałość, ale i zadowalający wygląd zewnętrzny. Również tacki do suszenia wykonane są ze stali nierdzewnej o symbolu SUS304, dzięki czemu są higieniczne, bezpieczne dla zdrowia, stabilne i łatwe do czyszczenia. Dodatkowo do zestawu dołączone są silikonowe podkładki na każdą z 6 tacek, mogące służyć w celu suszenia bardziej płynnych składników lub dodatkowa podkładka dla wyjątkowo lepkich lub drobnych produktów.

Parametry suszenia

Na koniec pora na twarde dane, czy parametry urządzenia. Dehydrator Byzoo DH02 posiada skalę temperatury suszenia od 20°C do 80°C ustawianą za pomocą dotykowego panelu sterującego stopniowaną co 5°C. Ustawiany czas suszenia, po którym wiatrak i grzanie automatycznie wyłączą się to aż 30 godzin (przestawianie co 30 minut) i w każdym momencie można go dowolnie modyfikować skracając lub wydłużając czas suszenia. Model ten jest stosunkowo cichy w swojej pracy - poziom natężenia głośności szumu wynosi około 45-50 db. Moc silnika, a więc pobór prądu wynosi do 500W. Nie należy się jednak martwić zbyt wysokim poborem prądu, gdyż najwyższą ilość prądu pobiera on jedynie podczas rozgrzewania grzałki, po czym przez parę-paręnaście minut pobiera jedynie około 15W na pracę wiatraka.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 867 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Bardzo starannie zapakowany produkt oraz przystępny i przyjazny sposób przekazania informacji o gwarancji i potwierdzeniu uiszczenia opłaty za produkt.
2024-05-22
Szybko, sprawnie
pixel