Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dieta Gersona

2014-07-09
Dieta Gersona

Dieta dr Gersona - to co jest w niej najbardziej fascynujego to fakt ze nie wiąże się ona z jakimiś absurdami czy "wynalazkami" i można by ją streścić w postaci takiej jednej dość intuicyjnej idei - dostarczanie organizmowi dużych ilości naturalnych składników odżywczych w najprostszej, najlepiej przyswajalnej postaci, żeby dzięki nim pobudzić naturalne właściwości organizmu i układu odpornościowego.
 

Dieta dr Gersona jest alternatywną metodą w leczeniu wielu „nieuleczalnych” chorób. Terapia ta najbardziej spektakularne sukcesy przynosi jeśli chodzi o leczenie raka. Tam gdzie medycyna tradycyjna oferuje tylko objawowe leczenie, terapia Gersona radzi sobie doskonale i przynosi pełne uzdrowienie. Nakierowana jest na usuwanie przyczyn chorób a nie tylko tłumienie ich skutków. Oparta jest na działaniu poprzez rekonstrukcję naturalnych, potężnych systemów obronnych organizmu, dzięki którym aktywowana zostaje zdolność do samoleczenia, nie wywołując przy tym żadnych skutków ubocznych.

Terapia ta opiera się przede wszystkim na:

- świeżym, ekologicznym pożywieniu;
- sokach owocowo-warzywnych;
- starannie dobranej suplementacji;
- lewatywach z kawy organicznej i 
- całościowej detoksyfikacji ciała.

Dostarczana codziennie niezmierna obfitość składników odżywczych w postaci świeżo wyciśniętego soku z owoców i warzyw ekologicznych, zapewnia organizmowi ogromną porcję enzymów, witamin, minerałów i składników odżywczych. Substancje te rozbijają chore tkanki, podczas gdy lewatywy pomagają w usuwaniu z wątroby toksyn zgromadzonych w organizmie na przestrzeni całego życia.

W tym momencie bardzo ważna uwaga merytoryczna dotycząca oczyszczania wg Gersona: lewatywy sa NIEZMIERNIE WAŻNE!!! Enzymy z warzyw i owoców bardzo silnie czyszczą organizm z trucizn. Niekiedy wątroba nie radzi sobie z neutralizacją toksyn uwalnianych z organizmu. Do wspomagania wątroby potrzebne są lewatywy, które ściągają nadmiar toksyn – w przeciwnym wypadku (zbyt mała ilość lewatyw z kawy) możemy uszkodzić wątrobę! - marskość, śpiączka wątrobowa. Bez dobrego przygotowania i zrozumienia zasad diety możemy sobie zaszkodzić.

Siła uzdrawiania tej metody leczenia nie jest ściśle ukierunkowana na jedna chorobę – celem terapii jest odbudowa sił obronnych naszego całego organizmu, który jest w stanie wówczas się sam uleczyć. Innymi słowy cel terapii to przede wszystkim walka z przyczyną a nie skutkiem choroby. Skupiamy się na dwóch aspektach które definiowane są jako główne przyczyny chorób:

   1. zanieczyszczeniu organizmu (toksemii) – wysoce toksyczne pestycydy, herbicydy, preparaty grzybobójcze oraz różne inne chemikalia są w dzisiejszych czasach powszechnie stosowane w rolnictwie, pozostają na roślinach do czasu zbiorów a w konsekwencji później na naszych stołach. Większość z tych trucizn wnika w głąb roślin co wiąże się z brakiem możliwości wypłukania szkodliwych związków. Trafiają one zarówno do bezpośredniej sprzedaży jak i  do dalszej obróbki, ale docelowym miejscem ich przeznaczenia jest nasz stół. Jednym z największych zagrożeń nowoczesnej diety jest sód (sól) - substancja której nie sposób uniknąć. Mięso w dzisiejszych czasach stanowi podstawowy składnik naszego jadłospisu, niewielu jednak wie, iż nadwyżki białka zwierzęcego stają się w naszym organizmie truciznami. Idealna dieta powinna w przeważającej mierze być roślinna, z niewielką zawartością białek zwierzęcych jednak obecnie mamy sytuację odwrotną.
   • niedobór substancji odżywczych – w dzisiejszych czasach mamy do czynienia ze zwiększającym się systematycznie stosowaniem nawozów sztucznych, które dostarczając do ziemi trzy podstawowe pierwiastki: azot, fosfor i potas, pomijając ponad 50 innych minerałów, niezbędnych do tego aby ziemia była zdrowa, urodzajna oraz bogata w enzymy i mikroorganizmy które są charakterystyczne dla naturalnej i żyznej ziemi. Na skutek tekiego zubożenia ziemia produkuje ubogie w substancje odżywcze rośliny, które w konsekwencji stają się naszym codziennym tak bardzo ubogim pokarmem. 

 

Dla kogo jest przeznaczona dieta dr Gersona?

Dieta dr Gersona przeznaczona jest dla każdego, kto pragnie poprawić swój ogólny stan zdrowia. Przede wszystkim jest jednak skierowana do osób, które borykają się z chorobami cywilizacyjnymi, zwłaszcza z rakiem.
 

Na czym polega terapia Gersona?

Podstawowym elementem diety Gersona są świeżo wyciskane soki z ekologicznych warzyw i owoców a także lewatywa z kawy organicznej. Składniki odżywcze, witaminy, minerały i enzymy zawarte w świeżo wyciśniętych sokach rozbijają chore tkanki, w tym też guzy nowotworowe. Zadaniem lewatywy jest usunięcie z wątroby toksyn, które zostały zgromadzone w organizmie. Co najważniejsze, właśnie dzięki lewatywie rozpadający się guz od razu jest wypłukiwany z organizmu, chroniąc nasz organizm przed dalszymi przerzutami.

Dieta dr Gersona - zasady

Terapia jaką jest dieta dr Gersona trwa 6 tygodni i w ciągu tego całego procesu leczniczego obowiązują nas konkretne zasady:
 

   1. Jedną z podstawowych zasad dr Gersona jest bardzo powolne gotowanie potraw w niskiej temperaturze aby uniknąć "zabicia" niezbędnych składników odżywczych.
     
   2. 13 razy w ciągu dnia należy wypić sok z świeżo wyciśniętych warzyw i owoców. Pamiętać przy tym należy iż warzywa i owoce pochodzić muszą z upraw typowo ekologicznych. W terapii dr Gersona zaleca się pić głównie soki z marchwi, jabłek, pomarańczy i zielonych liści. Sok zaleca się wypić zaraz po jego sporządzeniu niewielkimi łykami mieszając go w ustach ze śliną. Typowy program terapii Gersona zakłada cztery rodzaje soków - marchewkowy, marchewkowo-jabłkowy, pomarańczowy i tzw. zielony sok. PRzyjmowanie pożywienia w formie soków pozwala ominąć proces trawienia i powoduje ich natychmiastową asymilację.
     
   3. Na nasze codzienne menu powinny składać się 3 posiłki wetariańskie oparte na bazie z owoców i warzyw pochodzących z upraw ekologicznych, a także produkty pełnoziarniste.
     
   4. Zalecane jest pomiędzy posiłkami spożywaćświerze owoce - mogą to być jabłka, gruszki, banany, pomarańcze czy też winogrona.
     
   5. Co ważne przy tej terapii, należy ograniczyć nasz kontakt z chemią zawartą w kosmetykach.
     
   6. Należy stosować filtry do wody.
     
   7. Niezwykle istotnym elementem terapii jest suplementacja - przyjmowane są np. enzymy wątrobowe czy też witamina B12.
     
   8. Terapia Gersona wyklucza równolegle chemię.
     
   9. Istotnym elementem o którym należy wspomnieć jest konieczność stosowania lewatywy z kawy organicznej.

Jak powinno wyglądać stosowanie lewatywy – krótki opis:

Po pierwsze musimy zakupić tzw. wlewnik. Kładziemy się na prawym boku odciążając tym samym wątrobę (najlepiej podłożyć sobie pod pupę wyższą poduszkę), zaczynamy wlewać 1 litr kawy. Kawa powinna mieć 36,6 stopni C. Wlewamy ją powoli, ale cały czas musi lecieć. Głęboko i spokojnie oddychamy, aby wciągnąć kawę głębiej. Nie stresujmy się bo to niepotrzebnie ściśnie nam jelita i nic z tego nie wyjdzie. Po wlaniu całej kawy dalej spokojnie leżymy i czekamy 10-15 min. Po tym czasie powoli wstajemy i udajemy się do toalety. 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2014
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 857 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Jestem zadowolona z zakupu- polecam
2024-05-01
Halo, super realizacja zamówienia i super szybka dostawa. Dziękuję i pozdrawiam
pixel