Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hurom H-AI One Stop – Najlepsza wyciskarka?

2018-09-28
Hurom H-AI One Stop – Najlepsza wyciskarka?

Jedną z wiodących marek na rynku wyciskarek wolnoobrotowych jest niewątpliwie Hurom. Firma ta stawia na ciągłe udoskonalanie zarówno funkcjonalności jak i dopracowywanie wyglądu produkowanych sprzętów. W ostatnim czasie najciekawszymi rozwiązaniami technologicznymi poszczycić się może model Hurom H-AI One Stop. Sprawdźmy więc czy model ten zasługuje na miano najlepszej wyciskarki i dowiedzmy się jak innowacyjne rozwiązania przełożą się na codzienne użytkowanie sprzętu.

Komora wsadowa i tradycyjny wlot

Niewątpliwie najciekawszym rozwiązaniem technologicznym w tym modelu jest komora na produkty nakładana na moduł wyciskający, o dużej średnicy – aż 12 cm. Umożliwia ona zupełnie inny sposób obsługi urządzenia, eliminujący stanie nad pracującą wyciskarką w celu ciągłego dokładania produktów i nadzorowania jej prawidłowej pracy. Jest to więc tak naprawdę pierwsza dostępna wyciskarka na rynku z trybem automatycznym. W celu wyciśnięcia jednej porcji soku (około 500 ml) należy przygotować, czyli obrać i pokroić, odpowiednią ilość warzyw i owoców, wypełnić nimi komorę, zamknąć i włączyć silnik. Po takim przygotowaniu przechodzimy do bezobsługowej fazy wyciskania, podczas której możemy zająć się np. przygotowywaniem śniadania, w trakcie gdy poranny soczek jest właśnie samoczynnie wyciskany przez wyciskarkę Hurom One Stop. Jest to możliwe dzięki ostrzom C-Blade, które wstępnie rozdrabniają i przyczyniają się do odpowiedniego dawkowania wyciskanych porcji składników. Jest to więc niewątpliwie świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie tryby automatyczne we wszelkiego rodzaju sprzętach.

W każdej chwili możemy jednak zapragnąć tradycyjnego trybu manualnego i dołączona do zestawu pokrywa ze zwykłym wlotem nam to umożliwia. Jest to pokrywa typu Alpha Plus z dwoma rodzajami otworów – od góry i większego od boku, dzięki którym każdy rodzaj produktów można z łatwością dozować. W tym trybie pracy możemy wycisnąć już dowolną ilość soku (nie przekraczając jednak 30 minut pracy ciągłej), jednocześnie mając ciągłą kontrolę nad jego smakiem, proporcjami i kolejnością używanych składników.

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AI One Stop - nowe rozwiązania technologiczne

Sprawniejsze wyciskanie i wysoka jakość soku

W samym module wyciskającym modelu Hurom One Stop zastosowano kilka drobnych, ale znaczących zmian, względem wcześniejszych modeli serii 2G czy Alpha. Kształt dna misy został zmieniony na lekko pochyły, tak aby sok bez problemu wyciekał aż do ostatniej kropli i nic nie ulegało marnowaniu. W wyniku modyfikacji konstrukcji wałka i mocowania go na trzonie silnika zwiększono wytrzymałość i dopasowanie elementów wyciskarki. Również odpady wychodzą z modułu wyciskającego znacznie sprawniej w wyniku zmiany położenia wylotu pulpy i pojemnika na pulpę umiejscowionego pod modułem. Dzięki temu zabiegowi wyciskarka jest również bardziej ergonomiczna zajmując mniej miejsca w kuchni, dodatkowo ciesząc oko zgrabnym designem.

Jakość wyciskanego soku jest również wyjątkowo wysoka, co wynika z niskich obrotów wałka ślimakowego (60 obr/min). Płynność i bezproblemowość wyciskania różnego rodzaju składników jest natomiast zasługą wytrzymałych tworzyw wykonania elementów modułu wyciskającego oraz wytrzymałego silnika indukcyjnego o 200W mocy. Otrzymywany na modelu One Stop sok będzie gładki i klarowny na podstawowym sitku do soków lub gęstszy i o równie przyjemnej strukturze na sitku o większych oczkach (dołączone w zestawie).

Wyciskarka klasy Premium

Całość wprowadzonych zmian i innowacji w modelu Hurom H-AI One Stop przekłada się na naprawdę wysoką klasę sprzętu. Jest on modelem nowoczesnym nie tylko pod względem funkcjonowania, lecz jak na firmę Hurom przystało, również wyglądu. Design jest wyjątkowo dopracowany, a technologiczne rozwiązania idą w parze z estetycznym ich wykończeniem. Model ten ma wiele zalet, jednak ostateczny wybór i decyzja, która wyciskarka jest tą najlepszą pozostanie kwestią subiektywną. Hurom H-AI One Stop jest jednak godnym polecenia modelem z najwyższej półki, przeznaczonym dla naszych najbardziej wymagających klientów.

Sok z wolnoobrotowej wyciskarki Hurom H-AI One Stop

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 829 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Wszystko w najlepszym porządku
2024-03-21
Szybko, sprawnie, polecam
pixel