Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jonizator wody Kangen aQuator Silver+

2018-04-20
Jonizator wody Kangen aQuator Silver+

Jakość wody, którą na co dzień pijemy ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się bowiem, że ważnie jest nie tylko picie wystarczających ilości wody dziennie, ale również że woda wodzie nie równa. Jednym z rodzajów wody, która ma korzystny wpływ na zdrowie naszego organizmu ma woda zasadowa otrzymana z pomocą jonizatora. Z powodu wysokiego zakwaszenia naszych organizmów przez nieprawidłową dietę i niezdrowy styl życia oraz zanieczyszczone środowisko, niezbędne dla utrzymania zdrowia może okazać się odkwaszanie organizmu za pomocą wody zasadowej. Prawidłowa równowaga kwasowo-zasadowa organizmu to jeden z ważnych elementów cieszenia się dobrym zdrowiem. W jej przywróceniu i utrzymaniu pomóc nam może domowy jonizator wody Kangen aQuator Silver +.

Proces jonizacji wody - elektroliza

Woda uzyskana w kontrolowanym procesie elektrolizy w Jonizatorze wody aQuator to woda zjonizowana. Podczas procesu rozdziału zwykłej wody kranowej po dwóch stronach półprzepuszczalnej membrany jonizatora powstają dwa odmienne rodzaje wody – woda zasadowa i woda kwasowa. Proces elektrolizy wody polega na rozpadzie soli mineralnych rozpuszczonych w wodzie na jony metali o ładunku dodatnim (potas, magnez, wapń, sód) i jony niemetali o ładunku ujemnym (chlor, siarka, fosfor, itd.). Dodatnie jony metali przyciąga katoda, czyli elektroda jasna, a ujemne skupiają się przy anodzie, czyli elektrodzie ciemnej. Z tego powodu w jednym z naczyń jonizatora skupiają się dodatnie jony metali przyciągające ujemne jony hydroksylowe (odpowiadające za pH alkaliczne), a po drugiej stronie membrany, w drugim pojemniku reszty kwasów przyciągają dodatnie jony wodorowe (odpowiadające za pH kwasowe). W taki sposób otrzymujemy dwa rodzaje wody – zasadową (czyli alkaliczną) oraz kwasową o odmiennych właściwościach i zastosowaniach. Cały proces trwa jedynie około 4 minut.

Elektroliza wody - proces jonizacji

Budowa jonizatora aQuator

Jonizator wody aQuator Silver + ma formę poręcznego dzbanka o łącznej pojemności 3 l. Jego wnętrze podzielone jest na dwie przestrzenie oddzielone membraną wkładaną w ściankę wyjmowanego pojemnika. Starsza wersja aQuatora (produkowana do 2017r) posiadała wkładany pojemnik o pojemności 0,3 l i pozostałą przestrzeń o pojemności 2,7 l, ale ze względów technologicznych producent powiększył objętość wyciąganego pojemnika do 0,7 l. Obudowa jonizatora wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa BPA-free

Pokrywa dzbana posiada wbudowany mechanizm do elektrolizy stanowiący dwie elektrody:

jasną - wykonaną ze stali chirurgicznej i

ciemną - wykonaną z tytanu pokrytego mieszanką tlenków rutenu i irydu.

Do obsługi urządzenia służy intuicyjny panel z przyciskami i wyświetlaczem. Nowy aQuator Silver + został również zmodernizowany pod kątem funkcjonalności wyświetlacza. Oprócz standardowego wyboru pożądanego pH czy otrzymywania wody srebrnej, w nowym modelu mamy również możliwość zaprogramowania ulubionej, najczęściej ustawianej wartości pH czy wybrania spośród kilku trybów sugerowanego pH np. do picia, gotowania czy podlewania kwiatków. Ponad to ekran wyświetla bardzo przydatne komunikaty, informujące m.in. o potrzebie wyczyszczenia jasnej elektrody (na której może zbierać się osad kamienia), wymianie membrany, nieprawidłowym ułożeniu pojemnika, nieprawidłowej ilości wody czy o zbyt wysokiej mineralizacji wody. W zestawie znajduje się również elektroda srebrna umożliwiająca produkcję wody srebrnej o właściwościach antyseptycznych.

Elektrody jonizatora aQuator Silver +

Zalety domowego jonizatora

Urządzenie do jonizacji wody Kangen aQuator Silver + nie zajmuje wiele miejsca, jest proste w obsłudze i pozwala na łatwe i szybkie otrzymanie zjonizowanej wody zasadowej oraz kwasowej w domowych warunkach. Jego konserwacja polega jedynie na przecieraniu jasnej elektrody szmatką nasączoną octem, aby zapobiec odkładaniu kamienia oraz na wymianie membran co ok. 3 miesiące (membrany nowego typu są znacznie wytrzymalsze). Dzięki temu urządzeniu możemy czerpać korzyści zdrowotne z regularnego picia wody zasadowej. Zjonizowana woda zasadowa otrzymywana w procesie elektrolizy zyskuje trzy cechy prozdrowotne i są to:

  • właściwości przeciwutleniające,
  • alkaliczne pH,
  • mniejsze cząsteczki od zwykłej wody, zwane klastrami.

Również woda kwasowa może okazać się bardzo pożyteczna. O właściwościach wody zjonizowanej przeczytacie w innych naszych artykułach.

Jonizator wody Kangen aQuator Silver +

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 893 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Wszystko ok.
2024-06-26
Wszystko super godni polecenia :)
pixel