Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Napoje i soki dla dzieci

2018-02-23
Napoje i soki dla dzieci

Zdrowie dzieci

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Bardzo łatwo jednak wpaść w pułapkę reklamodawców twierdzących, że ich produkt przeznaczony dla dzieci jest najwyższej jakości i najlepszy dla zdrowia ich pociech.

Tak właśnie sprawa wygląda z napojami dla dzieci. Napoje te mają bardzo kolorowe i wesołe reklamy przyciągające dzieci jak magnes. Do rodziców natomiast kierowane są slogany o “wysokiej zawartości witamin i minerałów” czy “zwiększania odporności przez dany produkt. Dlatego właśnie radzimy zachować ostrożność przy wyborze “zdrowych” napojów dla dzieci. Należy dokładnie czytać etykiety, a szczególnie składy. Może się bowiem okazać, że zamiast wydawałoby się soku pełnego witamin, damy do picia dziecku wodę z cukrem, syropem glukozowym i słodzikami, zabarwioną przez odrobinę zagęszczonego pasteryzowanego soku z owoców lub co gorsza sztuczne barwniki.

Najlepsze soki dla dzieci

Nawet jeżeli upewnimy się, że zakupiony przez nas produkt jest w 100% sokiem to nie będzie on tak dobry jak świeżo przygotowany. Pasteryzowane soki ze sklepu przebyły bardzo długą drogę, były poddane działaniu wysokiej temperatury i innych czynników, które obniżyły zawartość korzystnych składników do minimum. Końcowy produkt oprócz smaku użytych owoców i warzyw ma więc już praktycznie tylko cukier, bo większość witamin uległa utlenieniu i zniszczeniu.

Naprawdę zdrową alternatywą dla sklepowych napojów i soczków są świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców za pomocą wyciskarki wyciskarki wolnoobrotowej. Robiąc sok samodzielnie dla dziecka możemy być pewni składu oraz wysokiej zawartości składników odżywczych, w tym witamin i minerałów. Wysokiej klasy wyciskarka wolnoobrotowa podczas produkcji soku nie natlenia go i nie nagrzewa, przez co sok zawiera maksymalną możliwą ilość witamin i minerałów, które są przecież niezbędne dla zdrowia dzieci. W pysznym soku owocowym możemy ponadto przemycić dziecku również warzywa, których normalnie nie jada. Taki sok jest więc nie tyle zdrowym napojem, a raczej formą posiłku uzupełniającego dietę malucha o niezbędne składniki odżywcze. Robienie soku może być również świetną zabawą dla trochę większych dzieci, gdyż wybierając sprzęt z odpowiednimi zabezpieczeniami możemy pozwolić dzieciom nawet na ich samodzielne robienie.

Wybór napojów na dzieci

Dla podsumowania i ułatwienia rodzicom właściwego wyboru zamieszczamy tabelkę z porównaniem napojów dla dzieci i świeżo wyciskanych soków.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 829 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
EKSPRESOWA realizacja zamówienia
2024-03-21
Szybko, sprawnie, polecam
pixel