Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oczyszczacz powietrza Radic 8 Hexito

2017-10-11
Oczyszczacz powietrza Radic 8 Hexito

Dom jest przestrzenią, a której każdy z nas chciałby czuć się komfortowo i bezpiecznie. Z tego względu szczególnie dbamy o wystrój, funkcjonalność oraz czystość mieszkalnych pomieszczeń. Nie wystarczy jednak odkurzyć i wytrzeć kurzy, aby pomieszczenie było naprawdę czyste. W tym celu niezbędne może okazać się oczyszczenie również powietrza, szczególnie jeżeli nasze cztery ściany mieszczą się w zanieczyszczonym spalinami mieście czy pośród gęstej zabudowy mieszkalnej. Wybór spośród dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza może okazać się dość skomplikowany, trzeba więc znaleźć urządzenie najbardziej odpowiadające naszym potrzebom.

Oczyszczacze firmy Radic8

Firma Radic8 z Bolton w Anglii, produkująca profesjonalne oczyszczacze powietrza do stosowania medycznego, po raz pierwszy w Polsce, w sezonie 2017/18 wprowadziła linię oczyszczaczy do zastosowania domowego. Są to modele Hextio oraz Viruskiller (Blue), który jest niejako łącznikiem pomiędzy linią domową, a profesjonalną. Linia profesjonalna to cztery modele o znacznikach VK (VK 102, VK 002, VK Medi, VK Black). 

Hexito

Skupiając się na urządzeniach do domu czy małych gabinetów, to najmniejszym urządzeniem świetnie nadającym się do pomieszczeń o nowoczesnym wystroju jest oczyszczacz Radic 8 Hexito. Sprzęt ten o wyglądzie niewielkiej kolumienki o podstawie kwadratu dobrze sprawdzi się w sypialni, pokoju dziecinnym, biurze czy gabinecie, czyli w pomieszczeniach gdzie spędzamy najwięcej czasu. Niewielkie gabaryty urządzenia umożliwiają dodatkowo jego dowolne przenoszenie ze sobą, właśnie do pomieszczenia, w którym aktualnie przebywamy. Na uwagę zasługują również podświetlenia LED, które mogą pełnić funkcję ozdobną lub w razie potrzeby można je całkowicie wyłączyć.

Głównymi zaletami urządzenia Radic 8 Hexito są jednak jego zdolności do oczyszczania powietrza ze wszelkich szkodliwych i problematycznych związków wchodzących w jego skład. Umożliwiają to dwa rodzaje zamontowanych w urządzeniu filtrów.

Pierwszy z nich to niezastąpiony niezbędnik, czyli filtr węglowy. Wchodzący w jego skład węgiel aktywowany posiada bardzo dużą zdolność do wychwytywania i wiązania szkodliwych składników powietrza. Zanieczyszczenia przechodzące przez taki filtr reagują chemicznie z węglem i zostają z nim związane, przez co zostają unieczynnione i zatrzymane w jego wnętrzu. Filtry oparte na węglu aktywnym są skuteczne w oczyszczaniu powietrza m.in. z: dymu, nieprzyjemnych zapachów, środków chemicznych, drobnocząsteczkowych pyłów zawieszonych i niektórych gazów. Filtr ten podlega regularnej wymianie, której częstotliwość zależna jest od stopnia zanieczyszczenia filtrowanego powietrza. Aby ułatwić obsługę oczyszczacz Radic 8 Hexito wyposażony został w czujnik zanieczyszczenia filtra wraz z sygnalizacją na urządzeniu.

Lampa promieniowania UVA zamiast filtra HEPA

Drugim elementem oczyszczającym jest generator promieniowania UVA. Filtr ten działa dzięki wykorzystywaniu światła ultrafioletowego (UV) o typie A, czyli o najwyższej długości fali (315–380 nm). Promieniowanie UV posiada taki ładunek elektromagnetyczny, który niszczy bakterie, wirusy czy inne mikroorganizmy poprzez zrywanie wiązań molekularnych w strukturach DNA. Filtr ten jedynie emitując światło, bez jakiejkolwiek mechanicznej ingerencji, eliminuje niepożądane cząsteczki znajdujące się w zasięgu promieniowania. Światło ultrafioletowe stanowi skuteczny oczyszczanie powierza z: bakterii, wirusów, pleśni, drożdży. Jest to najskuteczniejszy filtr przeciwko mikroorganizmom, znajdujący zastosowanie w pomieszczeniach wymagających sterylizacji, takich jak szpitale, kuchnie, laboratoria, przedszkola. Światło UV może być korzystne dla tych, którzy często chorują, ponieważ pomaga zapobiegać wielu chorobom i dolegliwościom. Jest to również bardzo skuteczny sposób na walkę z pleśnią w pomieszczeniach.

Jak widać urządzenie Radic 8 Hexito skutecznie oczyści powietrze ze wszelkich szkodliwych składników wewnątrz pomieszczeń o rozmiarach do 15 m2. Idealne do sypialni, pokoi dziecięcych, czy niewielkich salonów. Dzięki zastosowaniu reaktora UVA można było zrezygnować z filtra HEPA, który to wymusza duży rozmiar oczyszczaczy, aby oczyszczanie powietrza było sprawne i wydajne. W wypadku modelu Hextio starano się zachować jak najmniejsze rozmiary i dlatego wybrano oczyszczanie z wirusów motodą UVA, a nie HEPA, tym bardziej, że reaktor UVA z dziesięcioma filtrami jest wydajniejszy od normalnego filtra HEPA.

Czujnik czystości powietrza

Dodatkowo bardzo przydatną funkcją na pewno okaże się komunikowanie przez urządzenie stopnia zanieczyszczenia powierza poprzez sygnalizację barwną światełek podświetlających. Dzięki niej możemy obserwować jak powietrze z niezbyt przyjaznego zdrowiu zmienia się w całkowicie czyste. Z dodatkowych funkcji również pożyteczna okazać się może opcjonalna możliwość aromatyzowania pomieszczeń poprzez włożenie zapachowej poduszeczki lub własnych kwiatowych czy ziołowych mieszanek do górnej nadstawki znajdującej się nad filtrami.

Warto zauważyć również, iż oczyszczacz ten jest wyjątkowo energooszczędny (zaledwie 15 W), co przecież także jest elementem ochrony środowiska i zmniejszania produkcji zanieczyszczeń.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 873 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Obsługa zamówienia bez najmniejszych zarzutów.
2024-06-18
Szybko sprawnie. Produkt dobrej jakości.
pixel