Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ozonowanie pomieszczeń biurowych

2020-05-05
Ozonowanie pomieszczeń biurowych

O koronawirusie wciąż nie wiadomo wszystkiego, jednak na pewno można stwierdzić, że potrafi on długo przeżyć poza organizmem żywiciela, czyli w powietrzu i na różnego rodzaju powierzchniach.
Wiadomo też, że wirus SARS-CoV-2 przestaje być groźny przy wyższych temperaturach, a łatwy i szybki sposób na zabicie go to dezynfekcja płynami, które zawierają powyżej 60% etanolu. W ten sposób dezynfekuje się przede wszystkim dłonie lub inne części ciała, które mogły być narażone na kontakt z wirusem, natomiast w celu dezynfekcji powierzchni najczęściej stosuje się szkodliwe środki chemiczne.

Jak zdezynfekować pomieszczenie bez szkody dla zdrowia?

Obecnie oprócz chemikaliów istnieją inne skuteczne metody dezynfekcji. Jedną z nich jest ozonowanie. Przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, ozonowanie jest zupełnie bezpieczną metodą dezynfekcyjną, która sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i w pomieszczeniach biurowych i usługowych. Dezynfekcja ozonem polega na oczyszczeniu pomieszczeń z różnego rodzaju wirusów i bakterii dzięki zastosowaniu gazu o silnych właściwościach utleniających. Ozonowanie to metoda oczyszczania powietrza i powierzchni, która jest ekologiczna i bezpieczna, a także nie pozostawia żadnych szkodliwych produktów ubocznych.
Ponadto, ozon przenika również do przewodów wentylacyjnych i klimatyzacji, oczyszczając je z wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów, grzybów i alergenów.


Jak skutecznie zdezynfekować pomieszczenie biurowe?

Szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusów w biurach oraz innych pomieszczeniach publicznych sprzyja ciągła obecność ludzi, dlatego ważne jest zachowanie odległości między pracownikami, częste mycie rąk oraz utrzymywanie czystości. Powierzchnie dotykowe, np. stoły, włączniki światła, biurka, telefony i klawiatury, muszą być regularnie dezynfekowane środkami zawierającymi powyżej 60% etanolu. Warto też pamiętać o pomieszczeniu kuchennym oraz elementach kuchni biurowej.
Na koniec dnia natomiast możemy włączyć generator ozonu Wenon, który umożliwia dezynfekcję nie tylko powierzchni, ale również powietrza, zmniejszając ryzyko zarażenia wirusami. Żeby odkazić pomieszczenie biurowe, wystarczy po zakończeniu pracy włączyć ozonator Wenon na około 60 minut oraz opuścić pomieszczenie. Po tym czasie ozonator wyłączy się automatycznie, a podczas rozpadu ozonu (około 2 godziny) pomieszczenie dokładnie się zdezynfekuje. Rano przed rozpoczęciem pracy możemy dodatkowo wywietrzyć pomieszczenie. Taką metodę można też stosować w ciągu dnia, jeżeli pozwala na to przerwa (co najmniej 2 godziny). W takim przypadku po ozonowaniu pomieszczenie należy obowiązkowo wywietrzyć z ozonu, który nie zdążył się rozłożyć do początkowego stanu tlenu.


Dezynfekcja dokumentów oraz banknotów

Banknoty i papiery mogą przenosić wirusy i bakterie, więc warto stosować ozon do ich dezynfekcji. Żeby zdezynfekować dokumenty i banknoty, wystarczy włożyć je do szafy lub małego pomieszczenia z generatorem ozonu Wenon i włączyć ozonator na co najmniej 20 minut (czas zależy od wielkości pomieszczenia lub szafy). Po zakończeniu pracy ozonatora warto też odczekać około 2 godzin do całkowitego rozpadu ozonu, żeby dezynfekcja była maksymalnie skuteczna.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 857 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Super
2024-04-29
Zamówienie przebiegło sprawnie
pixel