Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ozonowanie salonów kosmetycznych

2020-06-16
Ozonowanie salonów kosmetycznych

Koronawirus z Wuhan sparaliżował gospodarkę na kilka miesięcy i nawet po zniesieniu ograniczeń wiele branż odczuwa skutki epidemii.
W takiej sytuacji są również salony kosmetyczne, które pracują w nowych warunkach, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa klientów oraz pracowników.
Do czasu wynalezienia szczepionki przeciw koronawirusowi musimy przyzwyczaić się do nowych zasad bezpieczeństwa, higieny oraz dezynfekcji.

Dezynfekcja salonu urody

Dezynfekcja i sterylizacja w salonie kosmetycznym zawsze była kluczowa dla bezpieczeństwa klientów, a nawet samych pracowników. Niestety, czasami klienci świadomie przychodzą na wizytę z objawami chorób zakaźnych. W czasie epidemii występuje jeszcze większe ryzyko, ponieważ koronawirus jest groźny, a jego nosiciel może nie wiedzieć, że jest chory, i stanowić zagrożenie dla innych ludzi.
Najważniejsze jest przestrzeganie higieny: mycie i dezynfekcja rąk przed obsługą każdego klienta i po niej, osłona twarzy za pomocą maseczki oraz okularów, korzystanie z rękawiczek medycznych, dokładna dezynfekcja i sterylizacja sprzętów i narzędzi, a także regularne sprzątanie powierzchni ponadpodłogowych i podłogowych środkami chemicznymi lub dezynfekującymi o zawartości alkoholu powyżej 60%. Należy też pamiętać o klamkach, włącznikach świateł, terminalach płatniczych oraz innych powierzchniach, z którymi klient miał kontakt.

Ozonowanie pomieszczeń – nowoczesna metoda dezynfekcji

Efektywną metodą dodatkowej dezynfekcji pomieszczeń usługowych, takich jak salon kosmetyczny, jest regularne ozonowanie gabinetu, łazienki, a także poczekalni. Ozonowanie będzie skuteczne przy dezynfekcji salonów urody: salonu kosmetycznego, fryzjerskiego, studio makijażu lub manicure. Ozon usuwa wirusy, bakterie, roztocza, alergeny, zarodniki pleśni i nieprzyjemne zapachy, nie pozostawiając szkodliwych związków chemicznych, co sprawia, że jest to metoda bezpieczna dla ludzi i środowiska.

Jak działa ozon?

Ozon jest skutecznym środkiem dezynfekującym ze względu na swoje właściwości utleniające. Ten gaz niszczy błonę komórkową bakterii i zabija je poprzez utlenianie. Koronawirus jest wirusem osłonkowym, a więc można uważać, że jest on bardziej wrażliwy na środki dezynfekujące, w tym na ozonowanie. Ozon przy kontakcie z wirusami obecnymi w powietrzu lub na powierzchni przenika przez ich osłonkę i utlenia RNA, niszczy wirusy i pozostawia jedynie bezpieczne dla człowieka związki chemiczne. Ozon jest gazem, co sprawia, że może on przenikać we wszystkie niedostępne dla innych środków miejsca. Po zabiegu ozon ulega rozpadowi do tlenu, a więc oczyszczanie powietrza i powierzchni metodą ozonowania jest bardziej ekologiczne i bezpieczne niż w przypadku użycia szkodliwych środków chemicznych, takich jak chlor.

Jak ozonować salon kosmetyczny?

W celu dodatkowej dezynfekcji pomieszczeń przez ozonowanie polecamy po zakończeniu pracy włączyć generator ozonu na około 60 minut oraz opuścić pomieszczenie. Po tym czasie ozonator wyłączy się automatycznie, a ozon będzie stopniowo rozpadał się do tlenu, niszcząc bakterie i wirusy. Rano, przed rozpoczęciem pracy, pomieszczenie można wywietrzyć.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 893 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Zamówienie zrealizowane szybko, produkt dobrze zapakowany.
2024-06-27
Wszystko w porządku szybka wysyłka.
pixel