Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Porównanie Kuvigsa D9900 z modelami C9500 oraz B6000

2018-05-09
Porównanie Kuvigsa D9900 z modelami C9500 oraz B6000

Obecnie najnowszą wyciskarką firmy Kuvings jest model D9900. Firma stale dąży do udoskonalania swoich sprzętów, stąd ważne jest zapoznanie się z innowacjami wprowadzonymi względem starszych modeli takich jak Kuvings C9500 czy B6000. Właściwie model D9900 został wprowadzony na rynek na miejsce modelu C9500, więc jest do niego bardzo podobny, ale posiada również parę cennych ulepszeń.

Wygląd

W obecnych czasach estetyka kupowanych przez klientów sprzętów niejednokrotnie jest równie istotna co jego funkcjonalność i niezawodność. Dlatego nowy model D9900 posiada modny, minimalistyczny design obudowy silnika i szeroką gamę kolorystyczną do wyboru, tak aby można było dopasować ją do każdej kuchni. Jest to niezwykle ważne, aby sprzęt mógł stale gościć na blacie kuchennym i dzięki łatwej dostępności być używany jak najczęściej przez domowników. Dostępne są trzy kolory: biały, szary i czerwony w wyjątkowej matowej wersji lakieru oraz biały i srebrny z lakierem błyszczącym. Dopełnieniem eleganckiego wyglądu wyciskarki są staranie wykonane detale takie jak niekapek zamykający wylot soku z misy oraz włącznik czy nawet logo.

Nowy Kuvings D9900

Otwór wsadowy

Największą zmianą nowego modelu Kuvingsa jest otwór wsadowy. Firma przyzwyczaiła klientów do dużych otworów wsadowych już w modelach B6000 oraz C9500, ale w modelu D9900 wlot wyciskarki zyskał dodatkowe poszerzenie oraz zlikwidowanie nożyka zabezpieczającego (utrudniającego wrzucenie np. całego jabłka) na rzecz dużo bardziej bezpiecznej klapki, przez którą wpadną jeszcze większe kawałki produktów. Klapka jest poręcznym rozwiązaniem uniemożliwiającym wsadzenie do środka małych ciekawskich rączek dzieci. Nie utrudnia również wkładania produktów podłużnych takich jak marchewki czy nacie z racji obecności mniejszego otworu w zamkniętej klapce. Jest to naprawdę praktyczne rozwiązanie, do którego z łatwością można się przekonać i przyzwyczaić.

Duży otwór wsadowy z klapką

Jakość soku

Najważniejszą cechą dobrej wyciskarki wolnoobrotowej jest wysoka jakość otrzymywanego soku. Wyciskarka Kuvings D9900 oczywiście bardzo dobrze poradzi sobie z wyciśnięciem każdego rodzaju produktów, w tym miękkich owoców, twardych warzyw czy włóknistej zieleniny. Jest to zasługa silnika o mocy 240 W oraz wysokiej jakości użytych materiałów takich jak ultem, tritan i stal chirurgiczna. Firma Kuvings cały czas podwyższa standardy, dzięki czemu najnowszy model D9900 uzyskuje soki o najwyżej gładkości i klarowności przy jednocześnie bardzo suchych odpadach. Dla porównania model B6000, pierwszy model z dużym otworem wsadowym wprowadzony na rynek już wiele lat temu, uzyskiwał o wiele bardziej gęste, nektarowe soki z większą ilością piany.

Sok z wyciskarki Kuvings D9900

Funkcjonalność

Na wysoką funkcjonalność wyciskarki wolnoobrotowej składają się takie aspekty jak cicha praca, łatwość uzyskiwania soków czy szybkość i prostota czyszczenia. Cicha praca w granicach 40-50 dB to atut wyciskarek o niskich obrotach, wynoszących w Kuvingsie 50-60 obr./min. Łatwość uzyskiwania soków jest wyjątkowo duża dzięki wcześniej opisanemu dużemu otworowi wsadowemu (aż 82 mm) oraz nie zacinaniu się silnika przy twardszych produktach, jak ma to miejsce w tańszych wyciskarkach. Czyszczenie jest jeszcze prostsze niż we wcześniejszych modelach z racji na poszerzony wylot odpadów, który ułatwia dostęp do wygarnięcia resztek pulpy z misy. Dodatkowo jak we wcześniejszych modelach mycie ułatwi nam załączony zestaw szczotek dostosowanych do kształtów wyciskarki.

Dzięki dodatkowym akcesoriom takim jak sitka do deserów czy squeezer do cytrusów, możliwości wyciskarki Kuvings D9900 mogą zostać poszerzone. Sitko do musów umożliwi robienie gęstych koktajli czy przecierów (z produktów pozbawionych skórek i pestek), przystawka do sorbetów pozwoli na szybkie robienie zdrowych lodowych deserów z zamrożonych owoców, a dzięki squeezerowi wyciśnięcie samych cytrusów będzie jeszcze szybsze i prostsze. Wszystkie te akcesoria są z łatwością dostępne do zakupu do najnowszego modelu D9900.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 858 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Szybko, sprawnie
2024-04-29
Zamówienie przebiegło sprawnie
pixel