Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych Kuvings

2019-12-18
Ranking wyciskarek wolnoobrotowych Kuvings

Firma Kuvings jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów wyciskarek wolnoobrotowych. Dzięki wysokiej niezawodności sprzętów, które są produkowane od ponad 40 lat, koreańska firma Kuvings zdobyła zaufanie klientów z całego świata, a liczne nagrody świadczą o jakości jej produktów. Trwałość sprzętów tej firmy potwierdza również najdłuższa gwarancja wśród wyciskarek – 10 lat na całość urządzenia. Wszystkie materiały użyte w wyciskarkach firmy Kuvings są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Misa wszystkich modeli jest wykonana z najlepszego materiału BPA-free – tritanu. Wałek ślimakowy i elementy sita wykonane są z ultemu, który jest 8-krotnie wytrzymalszy od zwykłego plastiku. Natomiast stalowe części sita to najwyższej jakości stal chirurgiczna.

Kuvings jest najczęściej kupowaną marką wyciskarek wolnoobrotowych w Polsce. Ze względu na popularność tej firmy, często spotykamy się z pytaniem, jaka wyciskarka Kuvings jest najlepsza? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Miejsce 1 – Kuvings D9900

Numer 1 wyciskarek Kuvings, to z pewnością najnowszy i najbardziej dopracowany model D9900. Jest to nowsza, ulepszona wersja wcześniejszego modelu C9500, który obecnie nie jest produkowany.

Średnia ocena na Ceneo: 4,8

Parametry techniczne:

Pionowa wyciskarka Kuvings D9900 posiada mocny indukcyjny silnik 240 W, który gwarantuje bezproblemowe wyciskanie soku nawet z twardych warzyw i naci, a do tego jest bardzo cichy - 40-50 dB. Wolne obroty – do 60 obr/min pozwalają na wyciskanie soku bez jego nagrzewania i nadmiernego spieniania, minimalizując tym samym utratę cennych składników odżywczych.

Charakterystyka otrzymywanego soku:

Wyciskarki firmy Kuvings dobrze radzą sobie z wyciskaniem soku z różnorodnych składników, a najnowszy model D9900 najlepiej oddziela sok od pulpy, więc uzyskuje soki o najwyżej gładkości i klarowności przy jednocześnie bardzo suchych odpadach.

Moduł wyciskający i obudowa:

Średnica otworu wsadowego to aż 82 mm, został on dodatkowo dopracowany ze względu bezpieczeństwa – w tym modelu pojawiła się klapka, która zabezpiecza otwór wsadowy przed włożeniem dłoni czy przypadkowym wpadnięciem innych niechcianych przedmiotów. Otwór wylotu odpadów został również powiększony, co ułatwia mycie wyciskarki. Model zajmuje mało miejsca i jest dostępny w 4 kolorach: matowe grafitowy i czerwony, oraz błyszczące biały i srebrny.

Miejsce 2 – Kuvings EVO820

EVO820 to również nowy model firmy Kuvings, bardzo podobny do modelu D9900, charakteryzujący się naprawdę niewielkimi różnicami.

Średnia ocena na Ceneo: 4,8

Parametry techniczne:

Kuvings EVO820 posiada cichy, ale mocny silnik 240W oraz wolne obroty około 60obr/min. Nie zacina się nawet na twardych warzywach, więc z tego względu jest podobny do modelu D9900.

Charakterystyka otrzymywanego soku:

EVO820 dobrze radzi sobie z wyciskaniem soku ze wszystkich owoców i warzyw, pulpa zostaje wyciśnięta do sucha, a soki są klarowne.

Moduł wyciskający i obudowa:

Otwór wlotowy 82 mm pozwala wyciskać sok z np. całych jabłek, a klapka zwiększa bezpieczeństwo. Otwór wylotu odpadów jest duży, jak i w modelu D9900. Obudowa silnika Kuvings EVO820 jest wykonana z tworzywa o strukturze przypominającej skórę. Obudowa ta jest jednak nieco większa od D9900. Wyciskarka zajmuje więcej miejsca, co może być minusem dla posiadaczy mniejszych kuchni.

Miejsce 3 – Kuvings C9500

Kuvings C9500 to bezpośredni poprzednik modelów D9900 oraz EVO820. Wyciskarka ta cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, lecz wprowadzenie kolejnych, udoskonalonych modeli spowodowało zaprzestanie jego produkcji i sprzedaży.

Średnia ocena na Ceneo: 4,8

Parametry techniczne:

Kuvings C9500 wyposażony został w indukcyjny (bezszczotkowy) silnik 240 W, więc tak jak i inne modeli firmy Kuvings, nie zacina się nawet na twardych warzywach i może nieprzerwanie pracować do 30 minut. Obroty są również niskie – do 50 obr/min.

Charakterystyka otrzymywanego soku:

Model C9500 był pierwszym modelem firmy wyciskającym soki bardzo klarowne. Wynika to ze zmian budowy elementów modułu wyciskającego, które powstały dzięki dopracowaniu i ulepszeniu wcześniejszego modelu B6000.

Moduł wyciskający i obudowa:

Średnica głównego otworu wsadowego to 75 mm, lecz wrzucanie np. całych jabłek jest utrudnione w wyniku obecności tzw. nożyka zabezpieczającego w części wlotowej. W porównaniu do modelu B6000, zastały dopracowane: sito, które przeciera produkty jeszcze dokładniej, wałek, który lepiej wyciska sok z naci, oraz misa i niekapek. Wnętrze części wyciskającej zostało pozbawione uszczelki przy wylocie pulpy i uproszczone, co ułatwia zarówno składanie jak i mycie części.

Miejsce 4 – Kuvings Big Mouth B6000+

Kuvings Big Mouth B6000+ to nowa, wzmocniona wersja modelu B6000, który był obecny na rynku wcześniej. W 2018 roku model B6000 został zastąpiony modelem B6000+.

Średnia ocena na Ceneo: 4,8

Parametry techniczne:

Kuvings B6000+, jak i jego wcześniejsza wersja posiada silnik 240 W który, razem z wolnymi obrotami pozwala na wyciskanie soku bez zacinania się, więc potrzeba użycia biegu wstecznego występuje raczej sporadycznie.

Charakterystyka otrzymywanego soku:

W porównaniu do najbardziej dopracowanego modelu D9900, model Big Mouth B6000+ daje soki bardziej gęste, nektarowe, czyli z większą zawartością błonnika.

Moduł wyciskający i obudowa:

Otwór wsadowy o średnicy 75 mm pozwala wrzucać duże kawałki owoców i warzyw, ale obecne we wlocie zabezpieczenie nieco ogranicza ich wielkość (np. do ćwiartek jabłek). Tak samo, jak w nowszych modelach Kuvingsa, misa i pokrywa są dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu model B6000+ jest wyjątkowo odporny na stłuczenia czy pęknięcia. Model ten jest dostępny w trzech kolorach: biały, srebrny i burgundowy.

Miejsce 5 – Kuvings Big Mouth B6000

Kuvings Big Mouth B6000 to pierwszy model z dużym otworem wlotowym. Była to jedna z pierwszych wyciskarek tego typu dostępnych na rynku. Zastosowanie dużego otworu wsadowego było możliwe dzięki zaprojektowaniu całkowicie nowego, wydłużonego kształt wałka, który najpierw kroi, a dopiero potem przeciska składniki przez oczka sitka.

Średnia ocena na Ceneo: 4,7

Parametry techniczne:

Silnik indukcyjny o mocy 240W jako najmocniejszy stosowany w wysokiej klasy pionowych wyciskarkach, bez problemu wyciska sok ze wszystkich warzyw i owoców. Prędkość obrotowa to do 50 obr/min.

Charakterystyka otrzymywanego soku:

Model Big Mouth B6000 daje soki bardziej gęste, w porównaniu do nowszych modeli, co dla niektórych bywa zaletą, gdyż zwiększona zawartość błonnika może mieć korzystny wpływ na zdrowie.

Moduł wyciskający i obudowa:

Otwór wsadowy to 75mm, misa i pokrywa nie posiadają dodatkowego wzmocnienia, jak w modelu B6000+, więc, przy wyciskaniu soku z bardzo twardych warzyw, czasami zdarzały się pęknięcia. Model ten nie jest dostępny w sprzedaży i został zastąpiony modelem B6000+.

Miejsce 6 – Kuvings Silent Juicer

Silent Juicer jako jeden z pierwszych modeli wyciskarek pionowych Kuvings został doceniony przez specjalistów międzynarodowego grona oraz klientów z całego świata.

Średnia ocena na Ceneo: 4,7

Parametry techniczne:

Kuvings Silent Juicer posiada silnik 240 W oraz prędkość obrotową 50 obr/min. Wyciskarka pracuje sprawnie bez zbędnego zacinania, a wolne obroty pozwalają na wyciskanie soku pełnowartościowego, który się nie podgrzewa i nie utlenia, jak w sokowirówce.

Charakterystyka otrzymywanego soku:

Model Silent Juicer, podobno do modeli B6000 i B6000+, wyciska soki z dużą zawartością błonnika.

Moduł wyciskający i obudowa:

Otwór wsadowy to 50 x 48 mm, więc owoce i warzywa przed wyciskaniem trzeba pokroić na mniejsze kawałki. Model ten występował w trzech kolorach: burgundowym, srebrnym i białym.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 829 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
EKSPRESOWA realizacja zamówienia
2024-03-26
Wszystko ok, bardzo szybko zrealizowane zamówienie
pixel