Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szklanki termiczne

2018-02-14
Szklanki termiczne

Budząc się w mroźny poranek jedyne o czym marzymy to napić się ciepłej i aromatycznej herbaty lub kawy. Zaś jeżeli jest lato pragniemy, aby nasz zimny napój jak najdłużej pozostał chłodny. W odpowiedzi na te potrzeby powstały wyjątkowe naczynia, dzięki którym można znaczne dłużej cieszyć się zimnymi lub gorącymi napojami, czyli szklanki termiczne.

Szklanki termiczne dzięki podwójnym ściankom i próżni między nimi powodują, że nasze płyny nie reagują tak szybko na temperaturę otoczenia, więc zimne napoje dłużej pozostają zimne, a ciepła herbata ciepła. Szklanki wykonane są ze szkła borokrzemowego, które ma niższy współczynnik rozszerzalności cieplnej, czyli są bardziej wytrzymałe na wysokie lub niskie temperatury. Takie szkło cechuje się lepszymi właściwościami termicznymi, trwałością, odpornością na zarysowania i jest zdecydowanie lżejsze. Ich specjalna konstrukcja dodatkowo chroni nasze dłonie przed oparzeniem, gdyż zewnętrze ścianki, pomimo gorącej herbaty w środku nie nagrzewają się.

Szklanki termiczne często nazywane są "szklanką w szklance". Taki opis wynika z ich oryginalnego wyglądu. Zawarty w niej płyn wygląda jakby lewitował. Jest to zasługa podwójnych ścianek wypełnionych próżnią i transparentnego szkła. Zastosowane szkło jest wysokiej jakości, dlatego przez cały swój czas zachowuje przejrzystość. Dzięki temu nasza kawa zawsze będzie wyglądać elegancko.

Ale szklanki termiczne to nie tylko estetyka, ale również i praktyczność. Ich pojemność waha się od 70 ml do 460 ml. Dodatkowo można je myć w zmywarce i używać w mikrofalach. Wzorów i kolorów jest dość dużo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Niektóre modele są ze specjalnie wyprofilowanymi uchwytami, a inne bez. Pamiętajmy, że w tych szklankach tak naprawdę nie potrzebujemy uchwytu. Zewnętrzna część jest całkowicie dla nas bezpieczna i możemy mieć pewność, że się nie poparzymy trzymając gorący napój. Każdy wzór kubka jest precyzyjnie skonstruowany, aby idealnie przylegał do naszej dłoni.
Rada! Kupując szklanki upewnijmy się, że wybieramy jej odpowiednią wysokość. Jest to bardzo ważne, aby zmieściły się do naszych ekspresów. Kawa Late Macchiato podana w takich filiżankach dostarczy nam nie tylko doznań smakowych, ale również wizualnych. A dzięki ich specjalnej konstrukcji będziemy mogli cieszyć się aromatem naszej pysznej, ciepłej kawy dłuższy czas.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 781 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-08
super, dzieki
2024-02-08
Szybka i sprawna obsługa.
pixel