Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Vitamix seria Ascent - A2500I oraz A3500I

2018-11-17
Vitamix seria Ascent - A2500I oraz A3500I

Znany i ceniony amerykański producent – marka Vitamix stale dba o udoskonalanie i wprowadzanie na rynek coraz doskonalszych blenderów. Poprzednie modele Vitamix Pro 300 i Pro 750 serii G cieszyły się dużym zainteresowaniem, a modele A2500i oraz A3500i serii Ascent to ich godni następcy na miarę obecnych, wysoko rozwiniętych technologicznie czasów. Blendery Vitamix Ascent łączą więc zalety poprzedniej serii G z dodatkowymi właściwościami i nowoczesnym wyglądem.

Nowe technologie

W nowych modelach Vitamix serii Ascent podstawa silnika komunikuje się z dzbanem z wykorzystaniem technologii NFC (popularnej obecnie jako metoda płatności zbliżeniowych telefonem). Technologia nazwana przez producenta self-detect, w praktyce przekłada się na automatyczne rozpoznawanie przez silnik rodzaju zamontowanego pojemnika i konfiguracja dopasowanych do niego ustawień pracy silnika oraz pozwala na automatyczne wyłączenie urządzenia w momencie pojawienia się ryzyka przegrzania.

Wydajność blendowania

Jednym z ważniejszych elementów odpowiadających za wydajność blendowania jest kielich i umieszczone w nim ostrza. Dwu litrowy główny kielich typu Vet Blade Vitamixa Ascent został zaprojektowany na nowo, co pozwoliło osiągnąć niezwykle wysoką wydajność i jakość blendowania (zarówno mokrych jak i suchych składników). O wydajne rozdrabnianie dbają wycięte laserowo 4-ramienne ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Zastosowanie tzw. metody vortex umożliwiło efektywniejsze wciąganie surowca w kierunku wirujących ostrzy, a dzięki temu jeszcze gładszą, jedwabistą konsystencję nawet przy bardziej wymagających składnikach.

Inteligentne blendowanie

Konsekwencją udoskonaleń technologicznych jest wprowadzenie rozwiązania jakim jest smart-blending, czyli po naszemu inteligentne blendowanie. Polega ono na dobieraniu przez system odpowiednich ustawień mocy, szybkości obrotów ostrzy i czasu blendowania nie tylko do użytego pojemnika, ale również zastosowanych składników. Oznacza to, że silnik odczytuje opór noży i reguluje prędkość w sposób indywidualny by osiągnąć najlepsze rezultaty blendowania.

Blendowanie w kielichu Vitamix Ascent

Troska o środowisko

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych blender Ascent jest również przyjazny środowisku, ponieważ pobór energii niezbędnej do normalnej pracy został zredukowany do minimum, dzięki czemu zblendowanie nawet najbardziej wymagających składników zajmuje dwa razy mniej czasu niż dotychczas.

Użyte materiały

Firma Vitamix znana jest z produkowania sprzętów niezawodnych, które służą użytkownikom przez długie lata. Za potwierdzenie trwałości użytych materiałów i wykonanych z nich podzespołów posłużyć może fakt wydłużenia okresu gwarancyjnego blenderów serii Ascent do aż 10 lat względem wcześniejszych 7 lat.

Przy produkcji urządzeń przeznaczonych do kontaktu z żywnością niezwykle istotna jest jakość i bezpieczeństwo użytych materiałów. Dlatego właśnie pojemniki blenderów Ascent wykonane zostały w całości z Tritanu Eastman, tworzywa wolnego od Bisfenolu A. W poprzednich modelach Vitamix pokrywa wykonywana była z giętkiego tworzywa, które w serii Ascent postanowiono zastąpić również tritanem, czyli materiałem sztywnym, a przez to łatwiejszym w codziennym użytkowaniu. Gumowe pokrywy wcześniejszych serii sprawiały niektórym użytkownikom kłopoty, czasami nie było wiadomo, czy kielich na pewno został dokładnie domknięty, lecz teraz wszystko jest proste, a o szczelnym zamknięciu informuje nas charakterystyczny klik. Ten właśnie rodzaj zamknięcia umożliwił również wprowadzanie pożądanej blokady, dzięki której bez prawidłowo założonej pokrywy nie można uruchomić blendera. Równie ważną kwestią dotyczącą materiałów jest fakt, że pojemniki serii Ascent, w przeciwieństwie do poprzednich modeli, bez obaw można już myć w zmywarkach.

Obsługa modeli Ascent A2500I i A3500I

Dobry blender wysokoobrotowy to również łatwa, intuicyjna obsługa, o którą Vitamix zadbał w odmienny sposób w dwóch różnych pod tym względem wersjach. O minimalizm i prostotę zadbano szczególnie w modelu Ascent A2500i, którego niemalże całe sterowanie zawiera się na funkcjonalnym pokrętle. Znajdziemy na nim 10-stopniową skalę rozdrabniania z jednej strony i 3 programy automatyczne z drugiej. Po bokach pokrętła znajdują się włącznik oraz niezwykle przydatny przycisk pracy pulscyjnej. Cyfrowy wyświetlacz umieszczony nad pokrętłem ma za zadanie głównie pokazywanie odliczanego czasu pracy.

Model Ascent A3500i to natomiast bardziej rozbudowana obsługa w nowoczesnym stylu. Panel sterowania jest dotykowy, jego obsługa intuicyjna, a wyświetlacz pokazuje nie tylko czas pracy, ale również wybrany tryb i prędkość. Do dyspozycji jest aż 5 różnych trybów pracy automatycznej blendera, w tym: koktajle, lody, gorące zupy, dipy i pasty oraz program czyszczący.

Panel sterowania Vitamix Ascent

Poniżej zamieszczamy skrótowy opis i porównanie dwóch dostępnych w naszym sklepie modeli, spośród których każdy dobrać może ten odpowiedniejszy dla jego potrzeb.

Parametry model

Ascent A2500I

Ascent A3500I

Moc silnika

1400 W - 2,2 KM

1400 W - 2,2 KM

Programy automatyczne

3

5

Tryb pulsacyjny

tak

tak

Skala prędkości obrotów

10-stopniowa

10-stopniowa

Waga

ok. 6,8 kg

ok. 6,8 kg

Wymiary (szer. x wys.x głęb.)

20 x 43 x 28 cm

20 x 43 x 28 cm

Kielich w zestawie

2 l wykonany z Tritan Eastman

2 l wykonany z Tritan Eastman

Obudowa

Z tworzywa sztucznego

Stalowa

Gwarancja

10 lat

10 lat

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 858 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-01
Halo, super realizacja zamówienia i super szybka dostawa. Dziękuję i pozdrawiam
2024-04-29
Zamówienie przebiegło sprawnie
pixel