Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Woda zjonizowana pomocą w cukrzycy

2016-12-19
Woda zjonizowana pomocą w cukrzycy

Cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych na którą choruję duża część społeczeństwa. Niestety do tej pory nie znaleziono na nią żadnego skutecznego lekarstwa. Można co najwyżej hamować jej postęp, dzięki prowadzeniu specjalnej, ścisłej diety. Z pomocą w tym schorzeniu może nam również przyjść woda alkaliczna.

Z badań japońskich naukowców wynika, że trzustka w dużym stopniu odpowiedzialna jest rozwój lub hamowanie skutków cukrzycy. Przyczyną powstawania większości chorób tak jak i cukrzycy jest zakwaszenie naszego organizmu. Zgromadzone wokół trzustki resztki kwasowe zaburzają prace tego organu, co powoduje z kolei zakłócenie pracy znajdujących się w niej komórek, odpowiedzialnych za wydzielanie insuliny. Zadaniem insuliny w szczególności jest regulacja gospodarki węglowodanów, białek i tłuszczy, jak również stymulacja glukozy z krwi do komórek. Ponadto trzustka jest jednym z najbardziej alkalicznych narządów w naszym ciele, a pH soku trzustkowego wynosi 8,8. Dlatego aby prawidłowo funkcjonowała szczególnie potrzebuje zasadowego środowiska.

Cukrzyca powstaje, więc z wyniku źle funkcjonującej trzustki i braku możliwości przenikania glukozy przez ścianki komórek, zahamowania wydzielania insuliny i zmian w błonie komórkowej. Osłabienie tych procesów prowadzi do kolejnych zaburzeń, czyli nieprawidłowej pracy komórek związanej z brakiem dostarczanej glukozy. Gromadzi się ona za to wówczas we krwi, powodując wzrost jej stężenia, co jest następstwem usuwania jej wraz z moczem przez nerki.

Skuteczność wody alkalicznej w walce z cukrzycą ma za zadanie dostarczyć do trzustki jak najwięcej jonów alkalicznych, by mogła prawidłowo funkcjonować i produkować insulinę. Dodatkowo obecne w wodzie alkalicznej jony wapnia zapobiegają tworzeniu się kompleksów glukozy z białkami, które blokują naczynia krwionośne, prowadząc do rozwinięcia się miażdżycy i blokowania transportu składników odżywczych do innych organów.

Nasz organizm jest tak skonstruowany, że zazwyczaj nieprawidłowa praca jednego organu przyczynia się do pogarszania funkcjonowania innych czynności. Dlatego picie wody alkalicznej wpływa na wyrównanie pH w całym naszym organizmie i ułatwia pozbywanie się resztek kwasowych, które są przyczyną powstawania większości zaburzeń. Działa ona leczniczo i zapobiegawczo nie tylko na cukrzycę, ale i na wiele innych chorób.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 829 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
EKSPRESOWA realizacja zamówienia
2024-04-01
Wszystko na najwyższym poziomie, mega szybka wysyłka
pixel