Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings D9900

2018-04-27
Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings D9900

Najnowszy model wyciskarki wolnoobrotowej firmy Kuvings

Model D9900 to najnowsza wyciskarka firmy Kuvings, czyli najbardziej dopracowany sprzęt tej renomowanej marki. Kuvings znany jest z produkcji sprzętów o wysokiej niezawodności, dzięki której zyskał rzeszę zadowolonych klientów. Najważniejsze przy wyborze wyciskarki wolnoobrotowej są jej wysoka prostota i wydajność w wyciskaniu soków, dobra jakość zastosowanych materiałów oraz szeroka funkcjonalność, czyli możliwość dostosowania możliwości do naszych potrzeb i proste czyszczenie. Wszystkie te cechy niewątpliwie odnajdziemy w następcy modelu Kuvingsa C9500, czyli Kuvingsie D9900 - do czego z łatwością możemy przekonać.

Kuvings D9900 czy C9500

Parametry techniczne wyciskarki

Serce wyciskarki Kuvings D9900 to wytrzymały silnik indukcyjny o mocy 240 W. Jest to moc pracy silnika wystarczająca do bezproblemowego radzenia sobie z wyciskaniem nawet trudniejszych produktów jak twarde warzywa i nacie, ale również zamrożonych owoców, które zmienimy w sorbet za pomocą specjalnej przystawki. Aby wyciskanie soku przebiegało bezproblemowo, niezbędne są również wytrzymałe tworzywa elementów modułu wyciskającego. Wszystkie użyte w Kuvingsie D9900 materiały są bezpieczne dla zdrowia, przeznaczone do kontaktu z żywnością i pozbawione szkodliwego BPA oraz wytrzymałe.

- Wałek ślimakowy i elementy sita wykonane są z ultemu, czyli tworzywa 8-krotnie wytrzymalszego od zwykłego plastiku.

- Metalowa część sita wykonana jest z najwyższej jakości stali chirurgicznej.

- Misa i pozostałe plastikowe elementy wykonane są z tritanu, również wytrzymalszego od plastiku tworzywa BPA-free.

Jako wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings charakteryzuje się również wolnymi obrotami, wynoszącymi jedynie 60 obrotów na minutę. To wystarczająco niska wartość dla uzyskania wysoko-odżywczych soków bez ich nagrzewania i spieniania, szczególnie w porównaniu do 13 tysięcy obr./min. osiąganych przez sokowirówki, czy ponad 100 obr./min. w innych modelach wyciskarek.

Duży otwór wsadowy

Wyciskanie soków

Podstawową funkcją wyciskarki jest oczywiście wyciskanie soków, chociaż na tym wcale nie kończą się jej możliwości. Dzięki dużemu otworowi wsadowemu proces przygotowywania składników i wyciskania soków będzie dziecinnie prosty i szybki. Z myślą o dzieciach właśnie powstał udoskonalony otwór wlotowy, który teraz posiada poręczną klapkę uniemożliwiającą włożenie rączek czy innych niepożądanych przedmiotów i ma szerokość aż 82 mm! Model D9900 pozwala na wyciskanie soków z każdego rodzaju produktów nadających się na sok, nawet tych trudniejszych.

Wciśniemy więc sok z:

  • miękkich owoców takich jak jabłka czy pomarańcze,
  • twardych warzyw, np. marchwi, buraków, selera
  • włóknistej zieleniny takiej jak natka pietruszki, jarmuż czy zioła,
  • z owoców o drobnych pestkach jak winogrona czy maliny*

Jak już wspomnieliśmy sok z wyciskarki Kuvings D9900 będzie charakteryzował się wysoką zawartością odżywczą, czyli bogactwem witamin, składników mineralnych i enzymów, dzięki niskim obrotom i dopracowanej technologii modułu wyciskającego. Sok zostanie wyciśnięty bardzo dokładnie, a wychodzące odpady będą suche. Co ważne otrzymany sok będzie również jednolicie gładki oraz wyjątkowo klarowny.

Soki z wyciskarki wolnoobrotowej

Funkcjonalność wyciskarki

Obsługa wyciskarki jest banalnie prosta. W celu rozpoczęcia pracy wyciskarki wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Oprócz normalnych obrotów, wyciskarka posiada również obroty wsteczne (przycisk revers), w celu zabezpieczenia silnika. Prawidłowe ułożenie elementów wyciskarki jest oznaczone strzałkami, a niepoprawnie złożony moduł nie zostanie uruchomiony, dzięki odpowiednim zabezpieczeniom wyciskarki. Zaraz po zakończeniu wyciskania soku wyciskarkę należy rozłożyć (co robi się równie łatwo) i umyć części pod bieżącą wodą, co dzięki zastosowanym materiałom oraz specjalnym szczotkom do czyszczenia jest naprawdę proste i szybkie. Model ten posiada dodatkowo powiększony otwór wylotu odpadów, oczywiście dla jeszcze łatwiejszego mycia. Dzięki zamknięciu misy za pomocą niekapka, można również przepłukać wyciskarkę pomiędzy wyciskaniem różnych rodzajów soków, lub pozostawić misę zalaną wodą na około parę godzin do następnego wyciskania. Możliwe jest również rozszerzenie możliwości wyciskarki poprzez dokupienie dodatkowych elementów:

  • zestawu sitek do deserów, czyli: sitka do gęstych musów oraz przystawki do sorbetów z zamrożonych owoców,
  • squeezera, czyli nakładki która umożliwi szybkie wyciskanie soku z cytrusów.

Ofertę zakupu tej  wyciskarki znajdziecie Państwo tutaj: Kuvings D9900. Dodatkowo oferujemy ciekawe gratisy, a elementy można kupić w zestawie po atrakcyjniejszych cenach.

Sitka do deserów Kuvings D9900

* Przy wyciskaniu owoców z małymi pestkami w wyciskarkach wolnoobrotowych pamiętać należy o nie przeciążaniu wyciskarki, jednorazowo wyciskając maksymalnie 1 szklankę soku z samych owoców drobno-pestkowych lub mieszając je z innymi produktami.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 829 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Wszystko w najlepszym porządku
2024-03-23
Bardzo szybko i sprawnie
pixel