Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wyciskarki z dużym otworem wsadowym na topie!

2018-07-24
Wyciskarki z dużym otworem wsadowym na topie!

W obecnych czasach niezwykle cenną wartością dla ludzi jest oszczędność czasu. Chcemy dużo działać, a jednocześnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Na przeciw tym oczekiwaniom klientów wychodzą producenci wyciskarek z dużymi otworami wsadowymi. Aby nie tracić czasu na żmudne przekrawanie każdej marchewki na pół, a jabłek na 8 części, powstały wyciskarki do których wrzucimy całe jabłko, całą obraną pomarańczę i spore kawałki innych warzyw i owoców. Duży otwór to także zapewnienie wyższej jakości soku, gdyż nie pokrojone tak mocno składniki mają mniejszy kontakt z powietrzem, co pozwala zminimalizować działalność procesu utleniania i utratę cennych składników odżywczych.

Przygotowaliśmy zatem dla państwa zestawienie 3 topowych modeli wyciskarek wolnoobrotowych z dużym otworem wsadowym:

Zebra ByzooKuvings B6000+ oraz Kuvings D9900

Zebra Byzoo

Pierwszym modelem w naszym zastawieniu jest wyciskarka wolnoobrotowa Zebra angielsko-holenderskiej firmy Byzoo. Jest to marka, która specjalizuje się w nowoczesnych sprzętach kuchennych przeznaczonych do zdrowego „gotowania”. Zgodnie z założeniami firmy Byzoo, produkt musi być przede wszystkim funkcjonalny i dobrze opracowany technologicznie. Taki właśnie jest otwór wsadowy wyciskarki Zebra Byzoo. Wsad jest podwójny, co pozwala na dopasowanie rodzaju i kształtu produktu do odpowiedniego otworu wsadowego. Pierwszy otwór to łatwa w użytkowaniu i bezpieczna klapka, przez którą z łatwością wrzucimy całe jabłka, obrane pomarańcze czy każdy inny owoc (bez pestki) o rozmiarze nawet do 8,5 cm średnicy. Jeśli natomiast warzywo czy inny produkt ma kształt bardziej podłużny, to łatwiej będzie użyć sąsiedniego, nieco mniejszego otworu wsadowego, prowadzącego składnik bezpośrednio na wałek ślimakowy. Dopasowywanie produktu do otworu jest intuicyjne, przez co bardzo łatwo można nauczyć się sprawnej obsługi wyciskarki. Nawet dzieci bez problemu wycisną swój soczek, a przy okazji mamy pewność, że z tym rodzajem otworu wsadowego nie stanie im się krzywda (nie jest możliwe włożenie do środka małych rączek).

Wyciskarki Kuvings B6000 i D9900

Dość dobrze znanym i rozpoznawalnym na rynku wyciskarek wolnoobrotowych producentem jest Kuvings. Firma ta jako jedna z pierwszych wprowadziła technologię dużego otworu wsadowego w mechanizmach wyciskarek pionowych. Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa modele Kuvings’a: starszy model B6000 (nowa ich seria ma dodatkowy +) oraz najnowszy produkt tej firmy czyli D9900. Ich otwory wsadowe nieco różnią się od siebie, ale każdy z nich jest warty przedstawienia.

Kuvings B6000 - duży otwór wsadowy

Kuvings B6000

To jeden z pierwszych dostępnych na rynku modeli wyciskarek wolnoobrotowych z dużym otworem wsadowym. Przez szeroką „rurę” wlotową o średnicy 7,5 cm wrzucać można sporej wielkości kawałki warzyw i owoców. Na rynek europejski ze względów bezpieczeństwa musiał zostać wprowadzony pionowy ogranicznik (plastikowy nożyk) wewnątrz wlotu, przez co całe jabłko nie jest w stanie wpaść swobodnie do wnętrza wyciskarki – należy więc użyć popychacza do przepchnięcia produktu przez otwór lub jednak wrzucać nieco mniejsze kawałki. Ta sama pokrywa z takim samym rodzajem otworu wsadowego została użyta również w późniejszym modelu C9500, który obecnie został już wycofany z oferty producenta. Model B6000 jest natomiast nadal dostępny w sprzedaży w nowej serii produkcyjnej z 2018 roku pod nazwą B6000+, którego moduł wyciskający został dodatkowo wzmocniony.

Kuvings D9900

Kuvings D9900 - duży otwór wsadowy

Najnowszy model Kuvingsa, czyli D9900 posiada otwór wsadowy udoskonalony wobec wcześniejszych wersji (B6000 i C9500). Otwór wlotowy posiada średnicę 8,2 cm bez żadnych wewnętrznych ograniczników. Jako skuteczne zabezpieczenie przed wkładaniem niechcianych przedmiotów, w tym również rąk – zastosowano funkcjonalną klapkę. Umożliwia ona wrzucania zarówno całych jabłek, jak i garści zieleniny czy większych kawałków warzyw i innych owoców. Dodatkowo klapka posiada mniejszy otwór ułatwiający wkładanie bardziej podłużnych składników. Jej obsługa jest naprawdę prosta, bezpieczna i umożliwia zastosowanie odpowiedniego dla wyciskarki wolnoobrotowej tempa podawania składników.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 857 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Super
2024-04-28
Bardzo dobry kontakt telefoniczny, błyskawiczna przesyłka, a zamawiałam o 14.w piątek, przesyłkę na której bardzo mi zależało otrzymałam już następnego dnia (w sobotę) w południe. Dziękuję :)
pixel