Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zasadowa woda zjonizowana z aQuatora

2018-05-16
Zasadowa woda zjonizowana z aQuatora

Prawidłowe nawadnianie organizmu to bardzo ważny element profilaktyki zdrowotnej. Niezwykle istotna jest nie tylko prawidłowa ilość dostarczanych płynów, ale również ich jakość. Dobrym wyborem do codziennego nawadniania w ilości nawet 1,5-2 l/dobę jest zjonizowana woda zasadowa. Wodę taką otrzymać możemy w prostym urządzeniu do domowego użytku jakim jest jonizator, dostępny do zakupu w dwóch wersjach: mniejszej – aQuator Silver mini lub większej – aQuator Silver +. Oba sprzęty wytwarzają wodę zjonizowaną, czyli rozdzieloną na zasadową i kwasową w procesie elektrycznego rozkładu (elektrolizy). Więcej o przebiegu tego procesu przeczytacie w artykule o jonizatorze wody aQuator Kangen Silver +.

Właściwości wody zasadowej

Zjonizowana woda zasadowa otrzymywana w procesie elektrolizy zyskuje trzy cechy i są to: właściwości przeciwutleniające, alkaliczne pH oraz mniejsze cząsteczki od zwykłej wody, zwane klastrami.

Działanie odkwaszające, czyli zasadotwórcze

Wskaźnik pH informuje o ilości kwasów, a ściślej jonów wodorowych w substancji. Wartość pH ma zakres od 0 – 14, gdzie wartości poniżej 7 to środowisko kwasowe, 7 obojętne, a powyżej 7 zasadowe. Większość płynów ustrojowych naszego organizmu, takich jak: krew, płyn mózgowy, limfa, płyn komórkowy ma pH lekko alkaliczne. Stąd też, aby wspomóc utrzymywanie prawidłowych parametrów organizmu, należy dostarczać więcej składników zasadotwórczych niż kwasotwórczych. Niestety z reguły dzieje się inaczej, gdyż większość elementów współczesnej diety ma pH kwaśne. Ratunkiem może okazać się więc nie tylko zmiana nawyków żywieniowych (do czego oczywiście również zachęcamy), ale także nawadnianie organizmu wodą o niskim, zasadowym pH. Dzięki niej organizm łatwiej poradzi sobie z neutralizowaniem szkodliwych czynników zakwaszających, również dzięki dostarczeniu łatwo przyswajalnych jonów metali alkalicznych: potasu, sodu, wapnia i magnezu.

Skala pH

Właściwości przeciwutleniające wody zasadowej

Aby dbać o zdrowie niezwykle ważne jest dostarczanie do organizmu każdego dnia odpowiednio dużej ilości antyutleniaczy, czyli cząsteczek zmniejszających destruktywny wpływ wolnych rodników. Parametr ORP (potencjał utleniania-redukcji) określa czy dana substancja jest wolnym rodnikiem (czyli zabiera wolne elektrony, a wartość ORP jest na plusie) czy jest ona przeciwutleniaczem (czyli oddaje elektrony i posiada ujemną wartość ORP). Naturalne ORP zdrowego organizmu waha się przedziale -50 do -200 mV, więc aby wspierać utrzymanie tego prawidłowego stanu, należy dostarczać więcej cząsteczek ORP z wartością ujemną niż dodatnią. Ponieważ większość pitych przez ludzi napojów ma dodatnie ORP, z tego względu niezbędne wydaje się picie wody alkalicznej o wartości ORP ok. -400 mV. Stąd właśnie biorą się właściwości antyutleniające wody zasadowej. Warto jednak pamiętać, że najwyższą wartość zdrowotną będzie miała świeżo zrobiona zjonizowana woda zasadowa, gdyż ORP uzyskane podczas elektrolizy utrzymuje się stosunkowo niedługo, czyi do 24-36 godzin. Z tego też względu niezbędne jest domowe urządzenie do elektrolizy, gdyż kupno takiej wody butelkowej nie miałoby tej cennej właściwości.

Struktura wody zjonizowanej

Pomimo faktu, że każda cząsteczka wody składa się z tych samych elementów, czyli dwóch atomów wodoru i jednego atomu tlenu, to już same cząsteczki H20 układają się w różnej wielkości struktury, które zostały nazwane klastrami. W zjonizowanej wodzie alkalicznej klastry składają się z 5-6 cząstek, dla porównania zaś w zwykłej wodzie wodociągowej mają wielkość około 10-13 cząstek. Dzięki temu woda zjonizowana ma lepsze właściwości nawilżające i nawadniające, z łatwością przenikając przez tkanki i do komórek. Jest również lepszym rozpuszczalnikiem dla substancji, których organizm pozbywa się głównie przez nerki. To znaczne ułatwienie dla naszego organizmu, oszczędzające energię na transporcie wody.

Jonizator wody aQuator

Dzięki możliwości otrzymywania zasadowej wody zjonizowanej we własnym domu za pomocą urządzenia aQuator Silver mini lub aQuator Silver +, możemy każdego dnia mieć dostęp do najwyższej jakości wody i móc korzystać z jej prozdrowotnych właściwości.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 902 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Ok
2024-07-11
Szybko sprawnie przesyłka cała super
pixel