Infolinia
570 310 000570 320 000
Koszt według stawki operatora
Najczęściej zadawane pytania
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Usuwanie wirusów ozonem

2021-11-16
Usuwanie wirusów ozonem

W dobie epidemii koronawirusa SARS-CoV - 2 wywołującego chorobę COVID-19 rozważane są rozmaite sposoby mające na celu minimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Zgodnie z opinią Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny (NIZP-PZH) dezynfekcja pomieszczeń z użyciem generatorów ozonu może być jedną z form skutecznego zmniejszania liczby zakażeń wirusowych. Na pierwszym miejscu należy postawić na prawidłową higienę oraz zachowanie wymaganych obecnie środków ostrożności, lecz ozonowanie również może stanowić odpowiednie wsparcie dla naszego zdrowia. Kiedy warto sięgnąć po ozonator w celu dezynfekcji oraz jak prawidłowo przeprowadzać ozonowanie?

W jaki sposób ozonowanie działa na cząsteczki wirusów?

Silne działanie utleniające cząsteczek ozonu ma destrukcyjny wpływ na wszelkie struktury biologiczne, tym mocniejszy im mniejsze i bardziej prymitywne są dane “organizmy”. Ozonowanie jest bardzo skuteczne w eliminowaniu wirusów, gdyż uszkadza ich zewnętrzne błony i uniemożliwia dalsze bytowanie i namnażanie. Znane są naukowo potwierdzone dowody, iż w odpowiednio wysokich stężeniach ozon skutecznie zmniejsza stężenie w środowisku zarówno bakterii, grzybów jak i wirusów takich jak: Polio, parwowirusy, HAV, HBV, Norwalk, jak również odkrytego w 2003r. koronawirusa SARS-CoV, który wykazuje bardzo wysokie podobieństwo genomu do jego następcy, czyli powstałego w 2019r. SARS-CoV-2. Jest zatem wysoce prawdopodobne, że ozon będzie skutecznie niszczyć otoczkę lipidową również wirusa powodującego COVID-19 i przyczyniać się do zmniejszania liczby zachorowań.

Co i kiedy ozonować, aby skutecznie neutralizować wirusy?

  • Najbardziej potrzebnym oraz w pełni uzasadnionym przypadkiem, kiedy generator ozonu powinien zostać użyty jest sytuacja, w której posiadamy informację, że w danym pomieszczeniu przebywała osoba z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19. W pomieszczeniach domowych takimi osobami mogą okazać się nasi goście, ale również w miejscu pracy np. gabinecie czy biurze, także może przydać się taki środek prewencyjny w postaci oczyszczenia pomieszczenia ozonem.
  • Jeśli nas i/lub naszą rodzinę dotknęło przechorowanie koronawirusa i odbywamy domową kwarantannę, to w celu uniknięcia ponownych zakażeń oraz narażania naszych gości, również dobrze będzie pomyśleć o oczyszczeniu mieszkania pomieszczenie po pomieszczeniu ozonatorem.
  • Modnym oraz mądrym pomysłem jest kupowanie rzeczy z drugiej ręki, np. ubrań, mebli czy zabawek. W takim przypadku również mądrze będzie tak nabyte używane rzeczy zdezynfekować, aby być pewnym że nie będą stanowić źródła zakażenia dla nas i naszej rodziny. Potraktowanie ozonem pomoże również skutecznie odświeżyć zakupione przedmioty, w tym pozbyć się nieprzyjemnych zapachów np. po przebywających w poprzednim domu zwierzętach czy dymie papierosowym.
  • Dezynfekcji warto również poddawać rzeczy nowe, które przynosimy do domu, gdyż niejednokrotnie przeszły one przez wiele rąk zanim trafiły w nasze. To samo tyczy się naszych rzeczy, jeśli wracamy z podróży, np. z wakacji, wtedy również można prewencyjnie poddać swoje rzeczy oczyszczaniu nie tylko z wirusów, ale również bakterii czy ewentualnych insektów, których przyniesienie do domu przykładowo z ubraniami może się okazać opłakane w skutkach. Nigdy nie wiemy jak dokładnie sprzątane są wynajmowane pokoje lub co możemy zabrać ze sobą z egzotycznych krajów.

Czym i jak ozonować?

Ozonowanie pomieszczeń oraz przedmiotów, które się w nich znajdują jest dość proste, jeśli posiadamy wystarczająco wydajny ozonator domowy. Nowoczesnym i dobrym jakościowo sprzętem jest Wenon MF308, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów emituje ozon o wysokim stężeniu aż 1000 mg/h. Dzięki takiej zawartości ozonu, urządzenie Wenon MF308 umożliwia całkowite odkażenie i pozbycie się wirusów i bakterii w wodzie lub powietrzu w zaledwie 5 minut od użycia. Umożliwia on pełną dezynfekcję z koronawirusa wywołującego COVID-19 z powietrza na obszarze do 15 m².

Przeprowadzenie ozonowania w domowych warunkach nie jest procesem skomplikowanym. Wystarczy pozostawić włączony ozonator w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu na określony w dołączonej instrukcji czas. Dobrze jest upewnić się wcześniej czy w pomieszczeniu nie znajdują się delikatne rośliny i zwierzęta oraz, że sami nie będziemy przez dłuższy czas potrzebowali wchodzić do ozonowanego pomieszczenia. Po zakończeniu ozonowania dobrze jest odczekać około godzinę, a następnie dobrze wywietrzyć pomieszczenie. W ten oto sposób mamy zdezynfekowane i odświeżone pomieszczenie. To samo można zrobić z wszelkimi przedmiotami np. umieszczając je w szczelnym worku czy pojemniku.

Ozonator Wenon MF308 świetnie sprawdzi się nie tylko w dezynfekcji pomieszczeń i przedmiotów z wirusów i innych patogenów. Zastosowania takiego urządzenia są naprawdę niezliczone, stąd polecamy zapoznać się z ofertą produktu jak również zapraszamy do konsultacji na naszej infolinii (570 31 00 00 / 570 32 00 00)!

Więcej o ozonatorach:

CZY OZON JEST SZKODLIWY I CZYM WŁAŚCIWIE JEST OZONOWANIE?

RANKING OZONATORÓW

OZONOWANIE POMIESZCZEŃ BIUROWYCH

DEZYNFEKCJA PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKÓW ZA POMOCĄ OZONOWANIA

OZONOWANIE GABINETÓW STOMATOLOGICZNYCH

OZONOWANIE SALONÓW KOSMETYCZNYCH

KORONAWIRUS – DEZYNFEKCJA OZONEM

PORADNIK O DEZYNFEKCJI POWIETRZA I WODY

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 829 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-01
Wszystko na najwyższym poziomie, mega szybka wysyłka
2024-03-28
Sklep godny polecenia , fachowe doradztwo , miła obsługa , szybka realizacja.
pixel